Suceava — livrare în toată România Zilnic 08:00–17:00 Locație 0751 478 912
DS-3E2528P-H(B) – Rețelistică
Hikvision · Rețelistică · Project Switches

DS-3E2528P-H(B) – specificații și firmware

Hikvision nu publică un fișier de firmware pentru acest model.
  • PoE
Înainte de actualizare: verifică pe eticheta aparatului modelul exact și versiunea hardware și folosește firmware-ul din regiunea aparatului (de exemplu Global sau Europa). Un firmware greșit poate bloca aparatul. Nu întrerupe alimentarea în timpul actualizării.

DS-3E2528P-H(B) este un echipament de rețea Hikvision din categoria „Transmission / Network Switches”.

Câteva date tehnice importante: alimentare PoE (802.3af), consum maxim de 449 W și funcționare între −5 și +45 °C. Fizic, cântărește 3,7 kg și are dimensiunile 440.0 mm × 43.6 mm × 260.0 mm (17.32'' × 1.72'' × 10.24'').

Nu există un firmware public de la Hikvision pentru DS-3E2528P-H(B). Mai jos scrie cum se actualizează.

Specificațiile complete, cu etichetele traduse în română, sunt în tabelul de mai jos.

Cum se actualizează DS-3E2528P-H(B)

Firmware-ul se încarcă din interfața web a aparatului (meniul de întreținere / upgrade), din SADP sau iVMS-4200 ori, la înregistratoare, de pe un stick USB din meniul local.

Dacă producătorul publică pe viitor un fișier de firmware pentru acest model, îl adăugăm automat pe această pagină.

Specificații DS-3E2528P-H(B)

Specificații hardware

Port24 × Gigabit PoE port,4 × Gigabit SFP port
Capacitate de comutare41.66 Gbps
Rată de redirecționare pachete42 Mpps
Alimentare1 fixed PSU(s)
Ventilator3 fixed fan(s)
MAC Address Capacity16 K
Cache1.5 Mbits
Dimensiuni (L × Î × A)440.0 mm × 43.6 mm × 260.0 mm (17.32'' × 1.72'' × 10.24'')
Greutate netă3.7 kg (8.16 lb)
Greutate brută3.95 kg (8.71 lb)
Temperatură de funcționare-5°C – 45°C (23°F – 113°F)
Umiditate de funcționare5% – 95% (no condensation)
Temperatură de depozitare-40°C – 70°C (-40°F – 158°F)
Umiditate de depozitare5% – 95% (no condensation)
Mod de montaj1U Rack Mounting (19'' width)
Mod de alimentareAC: 100-240 V, 50/60 Hz, 6.0 A
Console Port1 × Console Port
Power Consumption (Idle)Single AC: 18 W
Power Consumption (Max. Load)Single AC: 449 W (PoE: 375 W)
Protecție la supratensiune6 kV
Conținut pachetSwitch × 1
AC Power Cord × 1
L-Shaped Bracket Kit × 1
Console Cable × 1
Grounding Cable × 1
Cable Retention Clip × 1
Rubber Foot × 4
Quick Start Guide × 1
Regulatory Compliance and Safety Information × 1

Alimentare PoE

Standard PoEIEEE 802.3af,IEEE 802.3at
Port PoEPoE: Ports 1 – 24
Putere maximă pe port35 W
Buget de putere PoE476W(POE:375W)
Pini alimentare PoEEnd-span: 1/2(-), 3/6(+)
Long-Range PoEPorts 1 – 24: up to 250 m
PoE WatchdogSuportat
PoE Compatibility ModeSuportat

Service Features

Flow ControlSuportat
Agregare legăturiSupports static aggregation.
Supports dynamic aggregation via LACP.
Supports cross-device aggregation (MLAG).
VLANSupports 4K VLANs.
Supports MAC-based VLAN.
Supports MVRP/GVRP.
Supports QinQ.
Supports flexible QinQ.
Supports VLAN mapping.
MulticastSupports IGMP v1/v2/v3 Snooping
STPSupports STP(IEEE 802.1d).
Supports RSTP(IEEE 802.1w).
Supports MSTP(IEEE 802.1s).
Private Loop DetectionSuportat
Storm ControlSuportat
MirroringSupports local port mirroring
IPv4 ServiceSupports Ping.
Supports Telnet.
Supports FTP.
Supports TFTP.
Supports Traceroute.
Supports DNS.
Supports ARP.
Supports ARP Proxy.
IPv4 RoutingSupports static routing.
Supports OSPFv2.
Supports RIPv1/v2.
Supports policy-based routing (PBR).
Supports BFD.
IPv6 ServiceSupports Ping6.
Supports Traceroute6.
Supports Neighbor Discovery (ND).
Supports DNSv6.
IPv6 RoutingSupports IPv6 static routing.
Supports policy-based routing (PBR).
Supports BFD for IPv6.
DHCPSupports DHCP Client.
Supports DHCP Snooping.
Supports DHCP Snooping Option 82/DHCP Relay Option 82.
Supports DHCPv6 Client.
Supports DHCPv6 Snooping.
Cable DetectionSupports virtual cable test (VCT).
Supports device link detection protocol (DLDP).
VirtualizationSupports stacking, maximum stacking quantity: 9 units
802.1X AuthenticationSuportat
MAC AuthenticationSuportat
Portal AuthenticationSuportat
RADIUSSupports RADIUS authentication.
TACACS+Supports TACACS+ authentication.
ACLSupports L2 to L4 packet filtering.
Supports ACL definitions based on source/destination MAC address, source/destination IP address (IPv4/IPv6), IP protocol type, TCP/UDP port number or port range, VLAN ID, etc.
Supports Time Range-based ACLs.
Supports ACL application globally, on ports, or to VLANs.
Supports Basic ACL, Advanced ACL, and MAC ACL configurations.
Supports Expert ACLs.
Supports inbound, outbound, and VLAN-based ACLs.
QoSSupports 802.1p/DSCP priority mapping.
Supports queue scheduling mechanisms including SP, WRR, SP+WRR.
Supports traffic shaping.
Supports priority marking and remarking.
SecuritateSupports DoS attack protection.
Supports IP Source Guard (IPv4/IPv6).
Supports HTTPS.
Supports ARP detection.
Supports ARP source suppression.
Supports ND snooping.
Supports IP-MAC binding.
Supports port security.
LLDPSupports LLDP.

Operation Management

Status AlarmSuportat
SSHSuportat
TelnetSuportat
SNMPSupports SNMPv1.
Supports SNMPv2.
Supports SNMPv3.
Clock ManagementSupports NTP.
RMONSuportat
sFlowSuportat
FTPSuportat
TFTPSuportat
SFTPSuportat
XmodemSuportat
Y.1731Suportat

Certificări

Compatibilitate electromagnetică (EMC)CE-EMC (EN 55032: 2015+A11: 2020, EN IEC 61000-3-2: 2019, EN 61000-3-3: 2013+A1: 2019, EN 50130-4: 2011+A1: 2014, EN 55035: 2017+A11: 2020)
SiguranțăCB (IEC 62368-1: 2023, CE-LVD (EN 62368-1: 2024+A11: 2024)
Chimie baterieReach (Regulation (EC) No.1907/2006),WEEE (2012/19/EU),CE-RoHS (2011/65/EU)

Specificațiile sunt cele publicate de Hikvision, cu etichetele traduse în română (preluate la 06.11.2026). Ce nu am tradus a rămas în engleză.

Documente oficiale

Modele din aceeași serie

Caută alt model