Suceava — livrare în toată România Zilnic 08:00–17:00 Locație 0751 478 912
DS-3E2728-SI-24T4X – Rețelistică
Hikvision · Rețelistică · Project Switches

Firmware DS-3E2728-SI-24T4X

24 GE RJ45, 4 10GE SFP+ Switch

Ultima versiune: V1.4.904 build 260903 · 03.09.2026
Înainte de actualizare: verifică pe eticheta aparatului modelul exact și versiunea hardware și folosește firmware-ul din regiunea aparatului (de exemplu Global sau Europa). Un firmware greșit poate bloca aparatul. Nu întrerupe alimentarea în timpul actualizării.

Modelul DS-3E2728-SI-24T4X face parte din gama Hikvision, categoria „Transmission / Network Switches”.

Pe scurt, aparatul are alimentare 100–240 V AC, consum maxim de 100 W și funcționare între 0 și +45 °C. Fizic, cântărește 3,65 kg și are dimensiunile 442.0 mm × 44.0 mm × 283.3 mm (17.40'' × 1.73'' × 11.15'').

La ultima verificare, cel mai nou firmware pentru DS-3E2728-SI-24T4X era V1.4.904 build 260903 (03.09.2026), regiunea Global. Pagina se actualizează zilnic din lista oficială Hikvision.

Firmware-ul se încarcă din interfața web a aparatului (meniul de întreținere / upgrade), din SADP sau iVMS-4200 ori, la înregistratoare, de pe un stick USB din meniul local.

Specificațiile complete, cu etichetele traduse în română, sunt în tabelul de mai jos.

Firmware actual

VersiuneDataRegiuneDescărcare și note
V1.4.904 build 260903Firmware_V1.4.904_26090303.09.2026Global, Europa

Versiuni anterioare

Hikvision publică doar versiunea actuală pentru acest model. Când apare o versiune nouă, o păstrăm pe cea veche aici.

Specificații DS-3E2728-SI-24T4X

Specificații hardware

Port24 × Gigabit Ethernet port,4 × 10 Gigabit SFP+ port
Capacitate de comutare128 Gbps
Rată de redirecționare pachete95.23 Mpps
Alimentare1 fixed PSU(s)
Ventilator2 fixed fan(s)
Cache16 Mbits
Dimensiuni (L × Î × A)442.0 mm × 44.0 mm × 283.3 mm (17.40'' × 1.73'' × 11.15'')
Greutate netă3.65 kg (8.05 lb)
Greutate brută5.33 kg (11.08 lb)
Temperatură de funcționare0°C – 45°C (32°F – 113°F)
Umiditate de funcționare5% – 95% (no condensation)
Temperatură de depozitare-40°C – 85°C (-40°F – 185°F)
Umiditate de depozitare5% – 95% (no condensation)
Mod de montaj1U Rack Mounting (19'' width)
Mod de alimentareAC: 100-240 V, 50/60 Hz, 2.1 A
Console Port1 × Console Port
Power Consumption (Max. Load)Single AC: 100 W
Protecție la supratensiune10 kV
Conținut pachetSwitch × 1
AC Power Cord × 1
L-Shaped Bracket Kit × 1
Console Cable × 1
Grounding Cable × 1
Cable Retention Clip × 1
Rubber Foot × 4
Quick Start Guide × 1
Regulatory Compliance and Safety Information × 1

Performance Specifications

Flash Memory256 MB
System Memory1 GB
MAC Address Capacity32 K
Jumbo Frame Size12000 bytes
VLANs4094
VLANIF Interfaces128
IPv4 Routes6144
IPv6 Routes2048
ARP Entries1024
System-wide L2 Multicast Entries1024
ACL Entries1024
QoS Forwarding Queues8

Service Features

Flow ControlSuportat
Agregare legăturiSupports static aggregation.
Supports dynamic aggregation via LACP.
Auto-Negotiation10 Gigabit SFP+ ports 25 – 28: 10G/1G rate adaptation
VLANSupports 4K VLANs.
Supports port-based VLAN.
Supports IP subnet-based VLAN.
Supports protocol-based VLAN.
Supports Private VLAN (PVLAN).
Supports MVRP/GVRP.
Supports QinQ.
Supports flexible QinQ.
Supports VLAN mapping.
MulticastSupports IGMPv1/v2/v3 Snooping.
Supports MLDv1/v2 Snooping.
STPSupports STP (IEEE 802.1d).
Supports RSTP (IEEE 802.1w).
Supports MSTP (IEEE 802.1s).
ERPSSupports G.8032 ERPS.
RRPPSuportat
Private Loop DetectionSuportat
Storm ControlSuportat
Traffic SuppressionSuportat
MirroringSupports local port mirroring.
Supports remote port mirroring.
Supports N:1 port mirroring.
Supports flow mirroring.
IPv4 ServiceSupports Ping.
Supports Traceroute.
Supports DNS.
Supports ARP.
Supports ARP Proxy.
IPv4 RoutingSupports static routing.
Supports equal-cost multi-path (ECMP) routing.
IPv6 ServiceSupports IPv4/IPv6 dual stack.
Supports Ping6.
Supports Telnet6.
Supports FTP6.
Supports TFTP6.
Supports Traceroute6.
Supports Neighbor Discovery (ND).
Supports Path MTU (PMTU) Discovery.
Supports DNSv6.
Supports ICMPv6.
IPv6 RoutingSupports IPv6 static routing.
DHCPSupports DHCP Client.
Supports DHCP Snooping.
Supports DHCP Snooping Option 82.
Supports DHCPv6 Client.
Supports DHCPv6 Snooping.
Cable DetectionSupports virtual cable test (VCT).
Supports device link detection protocol (DLDP).
802.1X AuthenticationSuportat
MAC AuthenticationSuportat
RADIUSSupports RADIUS authentication.
TACACS+Supports TACACS+ authentication.
ACLSupports L2 to L4 packet filtering.
Supports ACL definitions based on source/destination MAC address, source/destination IP address (IPv4/IPv6), IP protocol type, TCP/UDP port number or port range, etc.
Supports Time Range-based ACLs.
Supports ACL application globally, on ports, or to VLANs.
Supports Basic ACL, Advanced ACL, and MAC ACL configurations.
Supports inbound, outbound, and VLAN-based ACLs.
QoSSupports 802.1p priority mapping.
Supports queue scheduling mechanisms including SP, WRR, SP+WRR.
Supports priority marking and remarking.
Supports flow-based packet filtering.
Supports flow-based traffic statistics.
Supports flow-based redirection.
Supports flow-based rate limiting.
SecuritateSupports DoS attack protection.
Supports CPU protection.
Supports IP Source Guard (IPv4/IPv6).
Supports port isolation.
Supports HTTPS.
Supports ARP detection.
Supports ND snooping.
Supports IP-MAC binding.
Supports port security.
LLDPSupports LLDP.
Supports CDP.

Operation Management

Topology DisplaySuportat
Status AlarmSuportat
Management PlatformSupports device management via web interface.
Supports device management via iVMS-4200 Client.
Supports device management via Unified Network Management Platform.
Supports device management via Hik-Partner Pro app.
Supports SADP.
Supports AR-based port visualization.
SSHSupports SSHv2.
TelnetSuportat
SNMPSupports SNMPv1.
Supports SNMPv2c.
Supports SNMPv3.
Clock ManagementSupports NTP.
RMONSuportat
sFlowSupports counter sampling.
FTPSuportat
TFTPSuportat
CFMSuportat
EFMSuportat
Y.1731Suportat
DDMFiber optical ports support DDM.
LogSupports system logs.

Certificări

Compatibilitate electromagnetică (EMC)CE-EMC (EN 55032: 2015+A11: 2020, EN IEC 61000-3-2: 2019, EN 61000-3-3: 2013+A1: 2019, EN 50130-4: 2011+A1: 2014, EN 55035: 2017+A11: 2020)
SiguranțăCB (IEC 62368-1: 2023, CE-LVD (EN 62368-1: 2024+A11: 2024)
Chimie baterieCE-RoHS (2011/65/EU),WEEE (2012/19/EU),Reach (Regulation (EC) No.1907/2006)

Specificațiile sunt cele publicate de Hikvision, cu etichetele traduse în română (preluate la 04.11.2026). Ce nu am tradus a rămas în engleză.

Documente oficiale

Modele din aceeași serie

Caută alt model