
28 Port Gigabit Full Managed Switch
Hikvision DS-3E2528 este un echipament de rețea, listat de producător la „Transmission / Network Switches”.
Câteva date tehnice importante: alimentare 100–240 V AC, consum maxim de 15 W și funcționare între 0 și +45 °C. Fizic, cântărește 2,68 kg și are dimensiunile 440.00 mm × 45.00 mm × 230.00 mm (17.32'' × 1.77'' × 9.06'').
Hikvision oferă pentru DS-3E2528 firmware-ul V2.2.0 build 115745. Fișierul se descarcă direct de pe serverele Hikvision; IPCCTV nu găzduiește firmware.
Firmware-ul se încarcă din interfața web a aparatului (meniul de întreținere / upgrade), din SADP sau iVMS-4200 ori, la înregistratoare, de pe un stick USB din meniul local.
Tabelul de specificații de mai jos conține toate datele tehnice publicate de producător, traduse în română.
| Versiune | Data | Regiune | Descărcare și note |
|---|---|---|---|
| V2.2.0 build 115745Firmware_V2.2.0D_115745 | — | Europa |
Hikvision publică doar versiunea actuală pentru acest model. Când apare o versiune nouă, o păstrăm pe cea veche aici.
| Greutate netă | 2.68 kg (5.91 lb) |
|---|---|
| Greutate brută | 3.6 kg (7.94 lb) |
| Dimensiuni (L × Î × A) | 440.00 mm × 45.00 mm × 230.00 mm (17.32'' × 1.77'' × 9.06'') |
| Temperatură de funcționare | 0 °C – 45 °C (32 °F – 113 °F) |
| Umiditate de funcționare | 5% – 95% (no condensation) |
| Alimentare | 100-240 VAC, 50 Hz ± 10% |
| Consum | < 15W |
| Tabelă de adrese MAC | 8 K |
|---|---|
| Porturi | 24 × 1 Gigabit RJ45 port,4 × 1 Gigabit fiber optical port |
| Capacitate de comutare | Whole-Device Performance: 336 Gbps Port Performance: 336 Gbps |
| Rată de redirecționare pachete | Whole-Device Performance: 51 Mpps Port Performance: 51 Mpps |
| VLAN | 4K VLAN, GVRP, QinQ, Private VLAN |
|---|---|
| QoS | Flow classification based on L2 to L4 protocols CAR flow limit 802.1P/DSCP priority re-labeling SP, WRR, and "SP+WRR" Congestion avoidance mechanisms like Tail-Drop and WRED Flow monitoring and flow shaping |
| Multicast | IGMP v1/v2/v3 IGMP snooping IGMP Fast Leave Multicast group strategy and quantity limitation |
| Management Method | Console, Telnet, SSH2.0, Web SNMP v1/v2/v3 TFTP RMON |
| Securitate | L2/L3/L4 ACL flow identification and filtration DDoS attack prevention, TCP's SYN Flood attack prevention, UDP Flood attack prevention, etc. Broadcast/multicast/unknown unicast storm-control Port isolation Port security, and "IP+MAC+port" binding |
| Compatibilitate electromagnetică (EMC) | FCC (ANSI C63.4, 47 CFR PART 15B); CE-EMC/RCM (EN 55032: 2015+A11:2020, EN IEC 61000-3-2: 2019, EN 61000-3-3: 2013+A1:2019, EN 50130-4:2011+A1:2014, EN 55035:2017+A11:2020); IC (ICES-003: Issue 22) |
|---|---|
| Siguranță | UL (UL 62368-1); CB/RCM (IEC 62368-1:2014); CE-LVD (EN 62368-1:2014+A11:2032) |
| Chimie baterie | CE-RoHS (2011/65/EU); WEEE (2012/19/EU); Reach (Regulation (EC) No 1907/2021) |
Specificațiile sunt cele publicate de Hikvision, cu etichetele traduse în română (preluate la 04.11.2026). Ce nu am tradus a rămas în engleză.
Denumiri și variante: DS-3E2528(B)
RețelisticăDS-3E2510-SI-8T2FFirmware V1.4.904 build 260825 · 25.08.2026
RețelisticăDS-3E2510PFirmware V2.2.0 build 115745
RețelisticăDS-3E2510P-HFirmware V1.0.6 build 221223 · 23.12.2022
RețelisticăDS-3E2510P-SI-8P2FFirmware V1.4.904 build 260825 · 25.08.2026
RețelisticăDS-3E2528-HFirmware V1.0.6 build 221223 · 23.12.2022
RețelisticăDS-3E2528-SI-24T4FFirmware V1.4.904 build 260825 · 25.08.2026
RețelisticăDS-3E2528PFirmware V2.2.0 build 115745
RețelisticăDS-3E2528P-HFirmware V1.0.6 build 221223 · 23.12.2022
RețelisticăDS-3E2528P-SI-24P4FFirmware V1.4.904 build 260825 · 25.08.2026
RețelisticăDS-3E2552-HFirmware V1.0.6 build 221223 · 23.12.2022
RețelisticăDS-3E2728-SI-24T4XFirmware V1.4.904 build 260903 · 03.09.2026
RețelisticăDS-3E2752-SI-48F4XFirmware V1.4.904 build 260903 · 03.09.2026