
8 Port Gigabit Full Managed POE Switch
Modelul DS-3E2510P-H face parte din gama Hikvision, categoria „Transmission / Network Switches”.
Câteva date tehnice importante: alimentare PoE (802.3at), consum maxim de 157 W și funcționare între −5 și +45 °C. Ca gabarit, cântărește 2,3 kg și are dimensiunile 333.00 mm × 230.00 mm × 44.00 mm (12.99'' × 9.05'' × 1.73'').
Hikvision oferă pentru DS-3E2510P-H firmware-ul V1.0.6 build 221223, lansat la 23.12.2022. Fișierul se descarcă direct de pe serverele Hikvision; IPCCTV nu găzduiește firmware.
Firmware-ul se încarcă din interfața web a aparatului (meniul de întreținere / upgrade), din SADP sau iVMS-4200 ori, la înregistratoare, de pe un stick USB din meniul local.
Tabelul de specificații de mai jos conține toate datele tehnice publicate de producător, traduse în română.
| Versiune | Data | Regiune | Descărcare și note |
|---|---|---|---|
| V1.0.6 build 221223Firmware_V1.0.6 build221223 | 23.12.2022 | Global, Europa |
Hikvision publică doar versiunea actuală pentru acest model. Când apare o versiune nouă, o păstrăm pe cea veche aici.
| Carcasă | Metal |
|---|---|
| Greutate netă | 2.30 kg (5.07 lb) |
| Greutate brută | 3.00 kg (6.61 lb) |
| Dimensiuni (L × Î × A) | 333.00 mm × 230.00 mm × 44.00 mm (12.99'' × 9.05'' × 1.73'') |
| Temperatură de funcționare | -5 °C – 45 °C (23 °F – 113 °F) |
| Temperatură de depozitare | -40 °C – 70 °C (-40 °F – 158 °F) |
| Umiditate de funcționare | 10% – 95% (no condensation) |
| Umiditate relativă | 5% – 95% (no condensation) |
| Alimentare | AC:100 V~240 V AC,50/60 Hz; Maximum voltage range: 90 V – 264 V,47 Hz – 63 Hz |
| Mod de montaj | Rack (equipped with mounting ears) |
| Consum maxim | 157 W |
| Consum în repaus | 13 W |
| Protecție la supratensiune | 6 kV |
| Porturi | 8 × Gigabit PoE port,2 × Gigabit fiber optical port |
|---|---|
| Tabelă de adrese MAC | 16 K |
| Capacitate de comutare | Whole-Device Performance: 56 Gbps Port Performance: 20 Gbps |
| Rată de redirecționare pachete | Whole-Device Performance: 41.66 Mpps Port Performance: 14.88 Mpps |
| Memorie cache internă | 1.5 Mbits |
| Ethernet | LLDP Static MAC configuration Limit of number of MAC addresses to be learned (up to 8K) Port mirroring and traffic mirroring Port aggregation (up to 24 groups and 8 ports for each group) Port isolation STP/RSTP/MSTP IEEE 802.3ad (dynamic link aggregation) and static port aggregation |
|---|---|
| VLAN | 802.1Q (up to 4K VLAN) Protocol-based VLAN MAC-based VLAN GUEST VLAN VLAN mapping MVRP |
| IP Routing | Static routing |
| DHCP | DHCP Relay DHCP Client DHCP Snooping |
| Multicast | IGMP V1/V2/V3 snooping PIM Snooping Multicast VLAN IPv6 multicast setting |
| QoS | SP/WRR/SP+WRR queue scheduling 802.1p and DSCP priority mapping Port speed limit |
| ACL | ACL on Layer 2, Layer 3 and Layer 4 IPv4 and IPv6 ACLs VLAN ACL |
| Securitate | Hierarchical user management and password protection SSH for a secure encrypted channel for user login Specific IP address based FTP logging and password mechanism Prevent attacks from ARP, unknown multicast packet, broadcast packet, unknown unicast packet, TTL=1 packet, and protocol packet MAC address limit IP+MAC+PORT binding IEEE 802.1x Radius and AAA SNMPv3 Broadcast suppression |
| System Management | Command line configuration via console/AUX Modem/Telnet/SSH Uploading and downloading of FTP, TFTP, and Xmodem, and SFTP files SNMP V1/V2c/V3 sFlow NQA NTP clock System operating logs |
| IPv6 | IPv6 static routing and dual-stack DHCPv6 Client and DHCPv6 Snooping ND and PMTU IPv6 Ping, IPv6 Telnet, IPv6 SSHv2, and IPv6 domain name resolution |
| Fiabilitate | Hot patch, in-service patch upgrade |
| Standard PoE | IEEE 802.3at |
|---|---|
| Pini alimentare PoE | End-span: 1/2(-), 3/6(+) |
| Port PoE | PoE: Ports 1 – 8 |
| Putere maximă pe port | 30 W |
| Buget de putere PoE | 125 W |
| Compatibilitate electromagnetică (EMC) | CE-EMC (EN 55032: 2015+A11: 2020, EN IEC 61000-3-2: 2019, EN 61000-3-3: 2013+A1: 2019, EN 50130-4: 2011+A1: 2014, EN 55035: 2017+A11: 2020) |
|---|---|
| Siguranță | CB (AMD1:2009, AMD2:2013, IEC 62368-1: 2014 (Second Edition) |
| Chimie baterie | CE-RoHS (2011/65/EU),WEEE (2012/19/EU),Reach (Regulation (EC) No.1907/2006) |
Specificațiile sunt cele publicate de Hikvision, cu etichetele traduse în română (preluate la 04.11.2026). Ce nu am tradus a rămas în engleză.
RețelisticăDS-3E2510-SI-8T2FFirmware V1.4.904 build 260825 · 25.08.2026
RețelisticăDS-3E2510PFirmware V2.2.0 build 115745
RețelisticăDS-3E2510P-SI-8P2FFirmware V1.4.904 build 260825 · 25.08.2026
RețelisticăDS-3E2528Firmware V2.2.0 build 115745
RețelisticăDS-3E2528-HFirmware V1.0.6 build 221223 · 23.12.2022
RețelisticăDS-3E2528-SI-24T4FFirmware V1.4.904 build 260825 · 25.08.2026
RețelisticăDS-3E2528PFirmware V2.2.0 build 115745
RețelisticăDS-3E2528P-HFirmware V1.0.6 build 221223 · 23.12.2022
RețelisticăDS-3E2528P-SI-24P4FFirmware V1.4.904 build 260825 · 25.08.2026
RețelisticăDS-3E2552-HFirmware V1.0.6 build 221223 · 23.12.2022
RețelisticăDS-3E2728-SI-24T4XFirmware V1.4.904 build 260903 · 03.09.2026
RețelisticăDS-3E2752-SI-48F4XFirmware V1.4.904 build 260903 · 03.09.2026