
8-ch 1U 8 PoE 4K NVR
NVR-208MH-C/8P este un NVR (înregistrator video de rețea) HiLook, cu 8 canale, lățime de bandă la intrare de 80 Mbps, 2 locașuri pentru HDD (până la 8 TB fiecare) și înregistrare de până la 8 MP.
Printre caracteristicile tehnice se numără ieșiri video HDMI/VGA (HDMI 4K), decodare H.265+/H.265/H.264+, filtrare a alarmelor după persoane și vehicule, alimentare PoE, consum maxim de 80 W și funcționare între −10 și +55 °C. Aparatul cântărește 2,6 kg și are dimensiunile 385 × 315 × 52 mm (15.2"× 12.4" × 2.0").
Nu există un firmware public de la HiLook pentru NVR-208MH-C/8P. Mai jos scrie cum se actualizează.
Mai jos găsești fișa tehnică completă, tradusă în română.
HiLook face parte din grupul Hikvision: firmware-ul se încarcă din interfața web a aparatului, din SADP sau iVMS-4200 ori, la înregistratoare, de pe un stick USB din meniul local.
Dacă producătorul publică pe viitor un fișier de firmware pentru acest model, îl adăugăm automat pe această pagină.
| Analiză persoane/vehicule | 4 canale |
|---|
| Intrări video IP | 8 canale |
|---|---|
| Lățime de bandă la intrare | 80 Mbps |
| Lățime de bandă la ieșire | 80 Mbps |
| Ieșire HDMI | 1-ch, 4K(4096x2160)/30Hz,4K (3840×2160) /30Hz, 2K(2560×1440)/60Hz,1920×1080/60Hz,1600×1200/60Hz,1280×1024/60Hz,1280×720/60Hz;1-ch, 4K (3840 × 2160)/30Hz, 1920 × 1080p/60Hz, 1600 × 1200/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz |
| Ieșire VGA | 1-ch, 1920 × 1080p/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz |
| Mod ieșire video | HDMI/VGA simultaneous output |
| Ieșire audio | 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Audio bidirecțional | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 k Ω) |
| Format de decodare | H.265+,H.265,H.264+,H.264 |
|---|---|
| Rezoluție de înregistrare | 8 MP/6 MP/5 MP/4 MP/3 MP/1080p/UXGA /720p/VGA/4CIF/DCIF/ 2CIF/CIF/QCIF |
| Redare sincronă | 8 canale |
| Capacitate de decodare | 5 x1080P;4-ch@1080p;1-ch@8 MP (30 fps)/3-ch@4MP (30 fps)/6-ch@1080p (30 fps) |
| Conexiune la distanță | 32 |
|---|---|
| Protocol de rețea | TCP/IP, DHCP, IPv4, IPv6, DNS, DDNS, NTP, RTSP, SADP, SMTP, SNMP, NFS, iSCSI, ISUP, UPnP™, HTTP, HTTPS |
| Interfață de rețea | 1, RJ-45 10/100 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
| Interfață | 8, RJ-45 10/100 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
|---|---|
| Alimentare | ≤ 80 W |
| Standard | IEEE 802.3 af/at |
| SATA | 2 SATA interfaces |
|---|---|
| Capacitate | Până la 8 TB capacity for each disk |
| Interfață USB | 2 × USB 2.0 |
| Alimentare | 48 VDC, 2.5 A |
|---|---|
| Consum | ≤ 15 W (without HDD and PoE off) |
| Temperatură de funcționare | -10 °C – 55 °C (14 °F – 131 °F) |
| Umiditate de funcționare | 10 – 90 % |
| Carcasă | 1U chassis |
| Dimensiuni (L × A × Î) | 385 × 315 × 52 mm (15.2"× 12.4" × 2.0") |
| Greutate | ≤ 2.6 kg (without HDD, 5.7 lb.) |
Specificațiile sunt cele publicate de HiLook, cu etichetele traduse în română (preluate la 05.11.2026). Ce nu am tradus a rămas în engleză.
NVRNVR-104H-D/4PFirmware V4.76.100 build 240415 · 15.04.2024
NVRNVR-104MH-CFirmware V4.83.107 build 260127 · 27.01.2026
NVRNVR-104MH-C(E)Firmware V4.83.108 build 260713 · 13.07.2026
NVRNVR-104MH-C/4PFirmware V4.30.080 build 210331 · 31.03.2021
NVRNVR-104MH-C/4P(B)Firmware V4.30.080 build 210331 · 31.03.2021
NVRNVR-104MH-C/4P(E)Firmware V4.83.108 build 260713 · 13.07.2026
NVRNVR-104MH-DFirmware V4.76.109 build 260713 · 13.07.2026
NVRNVR-104MH-D/4PFirmware V4.76.109 build 260713 · 13.07.2026NVRNVR-104MH-KFirmware V4.85.030 build 260612 · 12.06.2026NVRNVR-104MH-K/4PFirmware V4.85.030 build 260612 · 12.06.2026
NVRNVR-108-B/8PFirmware V3.4.93 build 171215 · 15.12.2017
NVRNVR-108H-DFirmware V4.76.109 build 260713 · 13.07.2026