4-ch 1U 4 PoE 4K NVR
Înregistratorul NVR-104MH-K/4P de la HiLook are 4 canale, lățime de bandă la intrare de 40 Mbps, 1 locaș pentru HDD (până la 16 TB fiecare) și înregistrare de până la 12 MP.
Printre caracteristicile tehnice se numără ieșiri video HDMI/VGA (HDMI 4K), decodare H.265+/H.265/H.264+, filtrare a alarmelor după persoane și vehicule, recunoaștere facială, alimentare PoE, consum maxim de 50 W și funcționare între −10 și +55 °C. Aparatul cântărește 1 kg și are dimensiunile 320 mm × 240 mm × 48 mm (12.6"× 9.4" × 1.9").
HiLook oferă pentru NVR-104MH-K/4P firmware-ul V4.85.030 build 260612, lansat la 12.06.2026. Fișierul se descarcă direct de pe serverele HiLook; IPCCTV nu găzduiește firmware.
HiLook face parte din grupul Hikvision: firmware-ul se încarcă din interfața web a aparatului, din SADP sau iVMS-4200 ori, la înregistratoare, de pe un stick USB din meniul local.
Mai jos găsești fișa tehnică completă, tradusă în română.
| Versiune | Data | Regiune | Descărcare și note |
|---|---|---|---|
| V4.85.030 build 260612Firmware_V4.85.030_260612 | 12.06.2026 | Global |
HiLook publică doar versiunea actuală pentru acest model. Când apare o versiune nouă, o păstrăm pe cea veche aici.
| AI pe dispozitiv | Facial recognition, perimeter protection, motion detection 2.0 |
|---|---|
| AI pe cameră | Facial recognition, perimeter protection, throwing objects from building, motion detection2.0, ANPR, VCA |
| Prin dispozitiv | 1-ch, 4 MP (HD network camera, H.264/H.265) video analysis for human and vehicle recognition to reduce false alarm |
|---|---|
| Prin cameră | Toate canalele |
| Comparare fețe | 4 canale |
|---|---|
| Detecție și analiză facială | Face picture comparison, human face capture, face picture search |
| Bibliotecă de fețe | Până la 16 face picture libraries, with up to 20,000 face pictures in total (each picture ≤ 4 MB, total capacity ≤ 1 GB) |
| Performanță detecție și analiză facială | 1-ch, 8 MP |
| Prin cameră | Toate canalele |
|---|
| Intrări video IP | 4 canale |
|---|---|
| Lățime de bandă la intrare | 40 Mbps |
| Lățime de bandă la ieșire | 80 Mbps |
| Ieșire HDMI | 1-ch, 4K (3840 × 2160)/30 Hz, 2K (2560 × 1440)/60 Hz, 1920 × 1080/60 Hz, 1600 × 1200/60 Hz, 1280 × 1024/60 Hz, 1280 × 720/60 Hz |
| Ieșire VGA | 1-ch, 1920 × 1080/60 Hz, 1280 × 1024/60 Hz, 1280 × 720/60 Hz |
| Mod ieșire video | HDMI1/VGA simultaneous output |
| Ieșire CVBS | N/A |
| Ieșire audio | 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Audio bidirecțional | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 KΩ, using the audio input) |
| Format de decodare | H.265/H.265+/H.264+/H.264 |
|---|---|
| Rezoluție de înregistrare | 12 MP/8 MP/6 MP/5 MP/4 MP/3 MP/1080p/UXGA/720p/VGA/4CIF/DCIF/2CIF/CIF/QCIF |
| Redare sincronă | 4 canale |
| Capacitate de decodare | AI on: 2-ch@12 MP (30 fps)/3-ch@8 MP (30 fps)/6-ch@4 MP (30 fps)/12-ch@1080p (30 fps) AI off: 2-ch@12 MP (30 fps)/4-ch@8 MP (30 fps)/8-ch@4 MP (30 fps)/16-ch@1080p (30 fps) Smooth Playback (HC) ON & AI ON: 1-ch@12 MP (30 fps)/2-ch@8 MP (30 fps)/5-ch@4 MP (30 fps)/11-ch@1080p (30 fps) Smooth Playback (HC) ON & AI OFF: 2-ch@12 MP (30 fps)/3-ch@8 MP (30 fps)/7-ch@4 MP (30 fps)/15-ch@1080p (30 fps) |
| Tip flux | Video, Video & Audio |
| Compresie audio | G.711ulaw/G.711alaw/G.722/G.726/AAC |
| Conexiune la distanță | 128 |
|---|---|
| API | ONVIF (profile S/G); SDK; ISAPI |
| Browser compatibil | IE11, Chrome V57, Firefox V52, Safari V12, Edge V89, or above version |
| Protocol de rețea | TCP/IP, DHCP, IPv4, IPv6, DNS, DDNS, NTP, RTSP, SADP, SMTP, SNMP, NFS, iSCSI, ISUP, UPnP™, HTTP, HTTPS |
| Interfață de rețea | 1 RJ-45 10/100/1000 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
| Interfață | 4, RJ-45 10/100 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
|---|---|
| Alimentare | ≤ 50 W |
| Standard | IEEE 802.3af/at |
| SATA | 1 SATA interface |
|---|---|
| Capacitate | Până la 16 TB capacity for each HDD |
| Interfață USB | Front panel: 1 × USB 2.0; Rear panel: 1 × USB 2.0 |
| Limba interfeței | English, Russian, Bulgarian, Hungarian, Greek, German, Italian, Czech, Slovak, French, Polish, Dutch, Portuguese, Spanish, Romanian, Turkish, Japanese, Danish, Swedish Language, Norwegian, Finnish, Korean, Traditional Chinese, Thai, Estonian, Vietnamese, Croatian, Slovenian, Serbian, Latvian, Lithuanian, Uzbek, Kazakh, Arabic, Ukrainian, Kyrgyz , Brazilian Portuguese, Indonesian |
|---|---|
| Alimentare | 48 VDC, 1.35 A |
| Consum | ≤ 10 W (without HDD and PoE off) |
| Temperatură de funcționare | -10 °C – 55 °C (14 °F – 131 °F) |
| Umiditate de funcționare | 10% – 90% |
| Dimensiuni (L × A × Î) | 320 mm × 240 mm × 48 mm (12.6"× 9.4" × 1.9") |
| Greutate | ≤ 1 kg (without HDD, 2.2 lb.) |
| CE | EN 55032: 2015, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 50130-4, EN 55035: 2017 |
|---|---|
| Certificări obținute | CE KC WEEE REACH ROHS BIS CB RCM IC LOA UKCA |
Specificațiile sunt cele publicate de HiLook, cu etichetele traduse în română (preluate la 02.11.2026). Ce nu am tradus a rămas în engleză.
Denumiri și variante: HL-NVR-104MH-K/4P
NVRNVR-104H-D/4PFirmware V4.76.100 build 240415 · 15.04.2024
NVRNVR-104MH-CFirmware V4.83.107 build 260127 · 27.01.2026
NVRNVR-104MH-C(E)Firmware V4.83.108 build 260713 · 13.07.2026
NVRNVR-104MH-C/4PFirmware V4.30.080 build 210331 · 31.03.2021
NVRNVR-104MH-C/4P(B)Firmware V4.30.080 build 210331 · 31.03.2021
NVRNVR-104MH-C/4P(E)Firmware V4.83.108 build 260713 · 13.07.2026
NVRNVR-104MH-DFirmware V4.76.109 build 260713 · 13.07.2026
NVRNVR-104MH-D/4PFirmware V4.76.109 build 260713 · 13.07.2026NVRNVR-104MH-KFirmware V4.85.030 build 260612 · 12.06.2026
NVRNVR-108-B/8PFirmware V3.4.93 build 171215 · 15.12.2017
NVRNVR-108H-DFirmware V4.76.109 build 260713 · 13.07.2026
NVRNVR-108H-D/8PFirmware V4.76.109 build 260713 · 13.07.2026