
16-ch 1U 4K NVR
HiLook NVR-116MH-C este un NVR (înregistrator video de rețea) care are 16 canale, lățime de bandă la intrare de 160 Mbps, 1 locaș pentru HDD (până la 8 TB fiecare) și înregistrare de până la 8 MP.
Pe scurt, aparatul are ieșiri video HDMI/VGA (HDMI 4K), decodare H.265+/H.265/H.264+, alimentare 12 V DC și consum maxim de 10 W. Aparatul cântărește 1 kg și are dimensiunile 265 × 225 × 48 mm (10.2" × 8.9" × 1.9").
HiLook oferă pentru NVR-116MH-C firmware-ul V4.72.110 build 230620, lansat la 20.06.2023. Fișierul se descarcă direct de pe serverele HiLook; IPCCTV nu găzduiește firmware.
HiLook face parte din grupul Hikvision: firmware-ul se încarcă din interfața web a aparatului, din SADP sau iVMS-4200 ori, la înregistratoare, de pe un stick USB din meniul local.
Specificațiile complete, cu etichetele traduse în română, sunt în tabelul de mai jos.
| Versiune | Data | Regiune | Descărcare și note |
|---|---|---|---|
| V4.72.110 build 230620Firmware_V4.72.110_230620 | 20.06.2023 | Global |
HiLook publică doar versiunea actuală pentru acest model. Când apare o versiune nouă, o păstrăm pe cea veche aici.
| Intrări video IP | 16 canale |
|---|---|
| Ieșire HDMI | 1-ch, 4K (3840 × 2160)/30Hz, 1920 × 1080p/60Hz, 1600 × 1200/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz |
| Ieșire VGA | 1-ch, 1920 × 1080p/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz |
| Lățime de bandă la intrare | 160 Mbps |
| Lățime de bandă la ieșire | 80 Mbps |
| Ieșire audio | 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Audio bidirecțional | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 k Ω) |
| Format de decodare | H.265+,H.265,H.264+,H.264 |
|---|---|
| Capacitate de decodare | 4-ch@1080p |
| Redare sincronă | 16 canale |
| Rezoluție de înregistrare | 8 MP/6 MP/5 MP/4 MP/3 MP/1080p/UXGA /720p/VGA/4CIF/DCIF/ 2CIF/CIF/QCIF |
| Protocol de rețea | TCP/IP, DHCP, Hik-Connect, DNS, DDNS, NTP, SADP, SMTP, NFS, iSCSI, UPnP™, HTTPS |
|---|---|
| Interfață de rețea | 1, RJ-45 10/100/1000 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
| Interfață | N/A |
|---|
| Tip RAID | Nu |
|---|
| SATA | 1 SATA interface |
|---|---|
| Capacitate | Până la 8TB capacity for each disk |
| Interfață USB | 2 × USB 2.0 |
| Alimentare | 12 VDC, 1.3 A |
|---|---|
| Consum | ≤ 10 W |
| Temperatură de funcționare | -10 – +55º C (+14 – +131º F) |
| Umiditate de funcționare | 10 – 90 % |
| Carcasă | 1U chassis |
| Dimensiuni (L × A × Î) | 265 × 225 × 48 mm (10.2" × 8.9" × 1.9") |
| Greutate | ≤ 1 kg (2.2 lb) |
Specificațiile sunt cele publicate de HiLook, cu etichetele traduse în română (preluate la 02.11.2026). Ce nu am tradus a rămas în engleză.
Denumiri și variante: NVR-116MH-C(C)
NVRNVR-104H-D/4PFirmware V4.76.100 build 240415 · 15.04.2024
NVRNVR-104MH-CFirmware V4.83.107 build 260127 · 27.01.2026
NVRNVR-104MH-C(E)Firmware V4.83.108 build 260713 · 13.07.2026
NVRNVR-104MH-C/4PFirmware V4.30.080 build 210331 · 31.03.2021
NVRNVR-104MH-C/4P(B)Firmware V4.30.080 build 210331 · 31.03.2021
NVRNVR-104MH-C/4P(E)Firmware V4.83.108 build 260713 · 13.07.2026
NVRNVR-104MH-DFirmware V4.76.109 build 260713 · 13.07.2026
NVRNVR-104MH-D/4PFirmware V4.76.109 build 260713 · 13.07.2026NVRNVR-104MH-KFirmware V4.85.030 build 260612 · 12.06.2026NVRNVR-104MH-K/4PFirmware V4.85.030 build 260612 · 12.06.2026
NVRNVR-108-B/8PFirmware V3.4.93 build 171215 · 15.12.2017
NVRNVR-108H-DFirmware V4.76.109 build 260713 · 13.07.2026