
8-ch 1U 4K NVR
NVR-108MH-C este un NVR (înregistrator video de rețea) HiLook, cu 8 canale, lățime de bandă la intrare de 80 Mbps, 1 locaș pentru HDD (până la 8 TB fiecare) și înregistrare de până la 8 MP.
Câteva date tehnice importante: ieșiri video HDMI/VGA (HDMI 4K), decodare H.265+/H.265/H.264+, filtrare a alarmelor după persoane și vehicule, alimentare 12 V DC, consum maxim de 10 W și funcționare între −10 și +55 °C. Fizic, cântărește 1 kg și are dimensiunile 265 × 225 × 48 mm (10.2" × 8.9" × 1.9").
HiLook oferă pentru NVR-108MH-C firmware-ul V4.83.107 build 260127, lansat la 27.01.2026. Fișierul se descarcă direct de pe serverele HiLook; IPCCTV nu găzduiește firmware.
HiLook face parte din grupul Hikvision: firmware-ul se încarcă din interfața web a aparatului, din SADP sau iVMS-4200 ori, la înregistratoare, de pe un stick USB din meniul local.
Mai jos găsești fișa tehnică completă, tradusă în română.
| Versiune | Data | Regiune | Descărcare și note |
|---|---|---|---|
| V4.83.107 build 260127Firmware_V4.83.107_260127 | 27.01.2026 | Global |
| Versiune | Data | Regiune | Descărcare și note |
|---|---|---|---|
| V4.72.110 build 230620Firmware_V4.72.110_230620 | 20.06.2023 | Global | |
| V4.30.080 build 210331Firmware_V4.30.080_210331 | 31.03.2021 | Global |
| Analiză persoane/vehicule | 4 canale |
|---|
| Intrări video IP | 8 canale |
|---|---|
| Lățime de bandă la intrare | 80 Mbps |
| Lățime de bandă la ieșire | 80 Mbps |
| Ieșire HDMI | 1-ch, 4K (4096 x 2160)/30 Hz, 4K (3840 x 2160)/30 Hz, 2K (2560 x 1440)/60 Hz, 1920 x 1080/60 Hz, 1600 x 1200/60 Hz, 1280 x 1024/60 Hz, 1280 x 720/60 Hz |
| Ieșire VGA | 1-ch, 1920 × 1080/60 Hz, 1280 × 1024/60 Hz, 1280 × 720/60 Hz |
| Mod ieșire video | HDMI/VGA simultaneous output |
| Ieșire audio | 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Audio bidirecțional | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1kΩ) |
| Format de decodare | H.265+,H.265,H.264+,H.264 |
|---|---|
| Rezoluție de înregistrare | 8 MP/6 MP/5 MP/4 MP/3 MP/1080p/UXGA/ 720p/VGA/4CIF/DCIF/2CIF/CIF/QCIF |
| Capacitate de decodare | 1-ch@8 MP (30 fps)/3-ch@4 MP (30 fps)/6-ch@1080p (30 fps);5 x1080P |
| Redare sincronă | 8 canale |
| Conexiune la distanță | 32 |
|---|---|
| Protocol de rețea | TCP/IP, DHCP, IPv4, IPv6, DNS, DDNS, NTP, RTSP, SADP, SMTP, SNMP, NFS, iSCSI, ISUP, UPnP™, HTTP, HTTPS |
| Interfață de rețea | 1 RJ-45 10 /100 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
| SATA | 1 SATA interface |
|---|---|
| Capacitate | Până la 8 TB capacity for each disk |
| Interfață USB | 2 × USB 2.0 |
| Alimentare | 12 VDC, 1.5 A |
|---|---|
| Consum | ≤ 10 W (without HDD) |
| Temperatură de funcționare | -10 °C – 55 °C (14 °F – 131 °F) |
| Umiditate de funcționare | 10% – 90% |
| Carcasă | 1U |
| Dimensiuni (L × A × Î) | 265 × 225 × 48 mm (10.2" × 8.9" × 1.9") |
| Greutate | ≤ 1 kg (without HDD, 2.2 lb.) |
Specificațiile sunt cele publicate de HiLook, cu etichetele traduse în română (preluate la 02.11.2026). Ce nu am tradus a rămas în engleză.
Denumiri și variante: DS-HiLookI-NVR-108MH-C, NVR-108MH-C(C), NVR-108MH-C(D)
NVRNVR-104H-D/4PFirmware V4.76.100 build 240415 · 15.04.2024
NVRNVR-104MH-CFirmware V4.83.107 build 260127 · 27.01.2026
NVRNVR-104MH-C(E)Firmware V4.83.108 build 260713 · 13.07.2026
NVRNVR-104MH-C/4PFirmware V4.30.080 build 210331 · 31.03.2021
NVRNVR-104MH-C/4P(B)Firmware V4.30.080 build 210331 · 31.03.2021
NVRNVR-104MH-C/4P(E)Firmware V4.83.108 build 260713 · 13.07.2026
NVRNVR-104MH-DFirmware V4.76.109 build 260713 · 13.07.2026
NVRNVR-104MH-D/4PFirmware V4.76.109 build 260713 · 13.07.2026NVRNVR-104MH-KFirmware V4.85.030 build 260612 · 12.06.2026NVRNVR-104MH-K/4PFirmware V4.85.030 build 260612 · 12.06.2026
NVRNVR-108-B/8PFirmware V3.4.93 build 171215 · 15.12.2017
NVRNVR-108H-DFirmware V4.76.109 build 260713 · 13.07.2026