
24 HDDs 128-ch 4U Network Video Recorder
Înregistratorul NVR824-128-R-IX-8G de la Uniview are 128 canale, lățime de bandă la intrare de 768 Mbps, 24 locașuri pentru HDD (până la 16 TB fiecare) și înregistrare de până la 12 MP.
Câteva date tehnice importante: ieșiri video HDMI/VGA (HDMI 4K), decodare H.265/H.264/Ultra 265, filtrare a alarmelor după persoane și vehicule, recunoaștere facială, 24 intrări / 8 ieșiri de alarmă, alimentare 100–240 V AC și consum maxim de 300 W. Ca gabarit, cântărește 12,5 kg și are dimensiunile 484.6mm × 533mm × 175.5mm (19.1"×21.0"×6.9").
Nu există un firmware public de la Uniview pentru NVR824-128-R-IX-8G. Mai jos scrie cum se actualizează.
Specificațiile complete, cu etichetele traduse în română, sunt în tabelul de mai jos.
Uniview nu publică firmware pentru acest produs pe site.
Firmware-ul se încarcă din interfața web a aparatului (secțiunea de întreținere), din EZTools sau, la înregistratoare, de pe un stick USB.
Dacă producătorul publică pe viitor un fișier de firmware pentru acest model, îl adăugăm automat pe această pagină.
| Format de decodare | Ultra 265, H.265, H.264 |
|---|---|
| Capacitate de decodare | 3 x 12MP@30, 5 x 4K@30, 20 x 1080P@30, 24 x 1080P@25, 40 x 960P@25, 45 x 720P@30, 54 x 720P@25, 96 x D1 |
| Descriere capacitate de decodare | The resolution of each channel cannot exceed 4096 pixels in length or width, For VGA/HDMI independent output, the VGA live video is output by default. To output the highest resolution video from the HDMI port, please clear the VGA video on the preview page. |
| Compresie audio | G.711A, G.711U |
| Lățime de bandă la intrare | 768 Mbps |
|---|---|
| Lățime de bandă la ieșire | 768 Mbps |
| Max Remote Users | 128 |
| Protocoale | TCP/IP, P2P, UPnP, NTP, DHCP, PPPoE, HTTP, HTTPS, DNS, DDNS, SNMP, SMTP, NFS, RTSP, 802.1x, IPv6, IPv4 |
| Browser (plugin) | IE10, IE11, Chrome 45+, Edge 79+, Firefox 52+ |
| Intrări video IP | NVR824-128-R-IX-8G: 128-ch NVR824-256-R-IX-16G: 256-ch |
|---|---|
| Intrare audio RCA | 1 canale |
| Ieșire HDMI | 4K (3840 × 2160)/30 Hz, 1920 × 1080/60 Hz, 1920 × 1080/50 Hz, 1600 × 1200/60 Hz, 1280 × 1024/60 Hz, 1280 × 720/60 Hz, 1024 × 768/60 Hz |
|---|---|
| Ieșire VGA | 1920 × 1080/60 Hz, 1920 × 1080/50 Hz, 1600 × 1200/60 Hz, 1280 × 1024/60 Hz, 1280 × 720/60 Hz, 1024 × 768/60 Hz |
| Ieșire audio RCA | 1 canale |
| Afișare live | VGA:1/4/6/8/9/16/25/36, HDMI1/HDMI2:1/4/6/8/9/16/25/36/64 |
| Ecran în mod coridor | 3/4/5/7/9/10/12/16/32 |
| Audio bidirecțional | 1-ch, RCA (Using the audio input and output) |
|---|
| Captură imagine (FTP / programată / la eveniment) | Full-ch snapshot (max. 4000 × 3000 video resolution, with snapshot resolution same as the video resolution) |
|---|
| Rezoluție de înregistrare | 12 MP/8 MP/6 MP/5 MP/4 MP/3 MP/1080P/960P/720P/D1/2CIF/CIF |
|---|---|
| Synchronous Playback in Local | 16 canale |
| VCA Detection by IPC | Face Detection, Face detection, Vehicle Detection, SIP (Intrusion Detection, Cross Line Detection, Enter Area, Leave Area), Ultra Motion Detection (UMD), Temperature Detection (Fire Detection, Smoking Detection, Temperature Measurement, Smoke and Fire Detection), People Counting (People Flow Counting, Crowd Density Monitoring), Video Metadata, Traffic Monitoring |
|---|---|
| Smart by NVR | Face Detection, Face detection, Smart Intrusion Prevention (SIP), analysis, (At same channel, only one smart function by NVR can be enabled simultaneously) |
| Căutare VCA | Face detection Search, Motor Vehicle Search, Non-Motor Vehicle Search, Human Body Search, General Search, People Counting Report |
| Funcții inteligente prin cameră | All channels (up to 64 images/s in total)Face Detection, Face detection, Vehicle Detection, Temperature Detection, SIP, UMD, Video Metadata, Traffic Monitoring |
| face detection by NVR | NVR824-128-R-IX-8G: 64-ch NVR824-256-R-IX-16G: 128-ch |
|---|---|
| Search by Image | Suportat |
| Vehicle Number Library | Până la 5 vehicle picture libraries, with up to 25,000 vehicle pictures in total |
|---|
| SIP by NVR with normal cameras | NVR824-128-R-IX-8G: 64-ch NVR824-256-R-IX-16G: 128-ch |
|---|
| analysis with normal cameras | NVR824-128-R-IX-8G: 64-ch NVR824-256-R-IX-16G: 128-ch |
|---|---|
| analysis Type | No Helmet Detection, No Chef Hat Detection, No Work Clothes Detection, Smoking Detection, Smoke and Fire Detection, Calling Detection, No Mask Detection, Rat Detection, Long Stay Detection, Fall Detection, Fight Detection, Absence Detection, Climbing Detection, Sleep on Duty Detection, People Counting, No Reflective Clothing Detection |
| Alarme generale | Defocus Detection, Scene Change Detection, Object Left Behind, Object Removed, Auto Tracking, Motion Detection, Tampering, Human Body Detection, Video Loss, Alarm Input, Audio Detection |
|---|---|
| Alarmă de avertizare | IP Conflict, Network Disconnected, Disk Offline, Disk Abnormal, Illegal Access, Hard Disk Space Low, Hard Disk Full, Recording/Snapshot Abnormal, High CPU Temperature, High Motherboard Temperature, Array Damaged, Array Degraded |
| Limba interfeței | 38 languages: Simplified Chinese, Traditional Chinese, English, Vietnamese, Thai, Turkish, Spanish (Latin America), Portuguese (Brazil), Spanish, Portuguese, French, German, Italian, Dutch, Polish, Czech, Hungarian, Slovak, Russian, Hebrew, Arabic, Ukrainian, Estonian, Bulgarian, Greek, Romanian, Danish, Swedish, Norwegian, Finnish, Croatian, Slovenia, Serbia, Korean, Japanese, Latvian, Lithuanian, Persian |
|---|
| SATA | 24 SATA interfaces |
|---|---|
| Capacitate | Până la 16 TB for each HDD (The maximum HDD capacity varies with environment temperature) |
| Grupuri de discuri | Suportat |
| Redundant Storage | Suportat |
| Disk Array Type | RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60 |
| Hot Swap | Suportat |
| Interfață de rețea | 4 RJ45 10 M/100 M/1000 M self-adaptive Ethernet Interface |
|---|---|
| USB | Front panel: 2 × USB2.0, Rear panel: 2 × USB3.0 |
| RS-485 | 1 |
| RS-232 | 1 |
| Intrare alarmă | 24 canale |
| Ieșire alarmă | 8 canale |
| eSATA | 1 |
| miniSAS | 2 |
| Ieșire de alimentare | 12 V |
| Alimentare | AC 100 – 240 V |
| Power Switch | Suportat |
| Redundant Power Supply | Suportat |
| Temperatură de funcționare | -10 ℃ to 50 ℃ (14 ℉ to 122 ℉) |
|---|---|
| Umiditate de funcționare | ≤ 90% RH (fără condensare) |
| Consum (fără HDD) | ≤ 300W |
| Greutate (fără HDD) | ≤ 12.5Kg (27.56lb) |
|---|---|
| Height | 4U |
| Dimensiuni | 484.6mm × 533mm × 175.5mm (19.1"×21.0"×6.9") |
| Certificare | CE; FCC; UL; RoHS; WEEE |
|---|---|
| CE | EN 55032, EN 61000-3-3, EN IEC 61000-3-2, EN 55035 |
| FCC | Part15 Subpart B |
Specificațiile sunt cele publicate de Uniview, cu etichetele traduse în română (preluate la 02.11.2026). Ce nu am tradus a rămas în engleză.
Denumiri și variante: NVR824-256-R-IX-16G
Cameră PTZIPC98246EFW-X42-W-VH1Firmware V6502.6.18 build 260605 · 28.07.2026
Cameră PTZIPC98544EFW-X42-X25-W-VHFirmware V6502.6.18 build 260605 · 28.07.2026
NVRNVR516-64Firmware V5101.39.47 build 250218
NVRNVR808-32-IX-GFirmware V5305.1.9 build 260423
NVRNVR816-64Firmware V5201.42.40 build 251110 · 27.11.2025
NVRNVR824-128-R-IX2-8GFirmware V5213.51.50 build 260814 · 03.09.2026
NVRNVR824-128RFirmware V5201.52.31 build 260818
NVRNVR824-256RFirmware V5201.42.40 build 251110 · 27.11.2025
Cameră PTZIPC68188EFW-X25-F40G-VHFără firmware public
Cameră PTZIPC6824EL-X42-W-VH1Fără firmware public
Cameră PTZIPC6824ER-X42-W-VH2Fără firmware public
Cameră PTZIPC6828EL-X42-W-VH1Fără firmware public