
4MP LightHunter VF Dual-light Bullet Network Camera
Uniview IPC264SA-AHDX4K-I1 este o cameră IP tip bullet cu rezoluție de 4 MP, senzor 1/1.8" CMOS și obiectiv varifocal de 8–32 mm.
Câteva date tehnice importante: iluminare IR de până la 120 m, lumină albă de până la 30 m, WDR de 130 dB, compresie H.265/H.264/Ultra 265/MJPEG, microfon și difuzor încorporate, slot microSD de până la 512 GB, 3 intrări / 2 ieșiri de alarmă, alimentare PoE (802.3at) și protecție IP67. Ca gabarit, cântărește 2,14 kg și are dimensiunile 406 mm × 126 mm × 130 mm (16.0" × 5.0" × 5.1") (L × W × H).
Pentru IPC264SA-AHDX4K-I1, Uniview nu oferă un fișier de firmware descărcabil. Mai jos scrie cum se actualizează.
Tabelul de specificații de mai jos conține toate datele tehnice publicate de producător, traduse în română.
Uniview nu publică firmware pentru acest produs pe site.
Firmware-ul se încarcă din interfața web a aparatului (secțiunea de întreținere), din EZTools sau, la înregistratoare, de pe un stick USB.
Dacă producătorul publică pe viitor un fișier de firmware pentru acest model, îl adăugăm automat pe această pagină.
| Rezoluție maximă | 4 MP |
|---|---|
| Senzor | 1/1.8" CMOS |
| Iluminare minimă | Color: 0.001 Lux (F1.6, AGC ON), 0 Lux with Light |
| Zi/noapte | Filtru IR-cut cu comutare automată (ICR) |
| Obturator | Auto/Manual, 1 – 1/100000 s |
| WDR | 130 dB |
| Raport semnal/zgomot | >56 dB |
| Distanță focală | 8 – 32 mm |
|---|---|
| Diafragmă | F1.6 |
| Câmp vizual (orizontal) | 42.6° – 15.2° |
| Câmp vizual (vertical) | 23.5° – 8.9° |
| Câmp vizual (diagonal) | 52.4° – 17.9° |
| Tip diafragmă | P-iris |
| Distanță DORI (obiectiv) | 8 – 32 mm |
|---|---|
| Distanță DORI (detecție) | 165.7 m – 444.4 m (543.7 ft. – 1458.1 ft) |
| Distanță DORI (observare) | 66.3 m – 177.8 m (217.5 ft. – 583.2 ft) |
| Distanță DORI (recunoaștere) | 33.1 m – 88.9 m (108.7 ft. – 291.6 ft) |
| Distanță DORI (identificare) | 16.6 m – 44.4 m (54.4 ft. – 145.8 ft) |
| Distanță iluminare (lumină caldă) | 30 m (98.4 ft) |
|---|---|
| Distanță iluminare (IR) | 120 m (393.7 ft) |
| Control pornire/oprire IR | Automat/manual |
| Lungime de undă | 750 nm |
| Iluminare suplimentară | Dual light |
| Compresie video | Ultra 265, H.265, H.264, MJPEG |
|---|---|
| Debit video | 128 Kbps – 16 Mbps |
| Regiune de interes (ROI) | Suportat |
| Flux video | Trei fluxuri |
| Mascare zone private | Până la 8 areas (8 blacks / 8 mosaics) |
| Text pe ecran (OSD) | Până la 10 OSDs |
| Cadre/s – flux principal | 4 MP (2688 × 1520), max. 60 fps |
| Cadre/s – flux secundar | 1080P (1920 × 1080), max. 60 fps |
| Cadre/s – al treilea flux | D1 (720 × 576), max. 60 fps |
| Prevenire inteligentă a intruziunilor | Cross line detection, intrusion detection, enter area detection, leave area detection (support false alarm filtering and the classification of human, non-motor vehicle and vehicle) |
|---|---|
| Numărare persoane | Support people flow counting and crowd density detection |
| Trafic rutier | Support capturing car license picture and collect other car information when the car passes tripwire, Up to 4 lanes can be set, Two types of application mode available: High/Low pole |
| Balans de alb | Auto, Outdoor, Fine tune, Sodium lamp, Locked, Auto2 |
|---|---|
| Reducere digitală a zgomotului | 2D/3D DNR |
| Răsturnare imagine | Flip vertical, Flip horizontal, Normal, 180°, 90° Clockwise, 90° Anti-clockwise |
| Compensare lumină puternică (HLC) | Suportat |
| Compensare contralumină (BLC) | Suportat |
| IR inteligent | Suportat |
| Anti-ceață | Anti-ceață digital |
| Heatwave Reduction | N/A |
| Detecție de bază | Motion detection, Tampering alarm, Audio detection, Ultra motion detection |
|---|---|
| Funcții generale | Watermark, IP address filtering, Access policy, ARP protection, RTSP authentication, User authentication, HTTP authentication, Alarm input, Alarm output |
| UMD (Ultra Motion Detection) | Suportat |
| Compresie audio | G.711U, G.711A |
|---|---|
| Debit audio | 128 Kbps |
| Audio bidirecțional | Suportat |
| Suprimare | Suportat |
| Frecvență de eșantionare | 16KHZ |
| Stocare locală | MicroSD, up to 512 GB |
|---|---|
| Stocare în rețea | ANR, NAS (NFS) |
| Protocoale | SSH, IGMP, RTP, RTCP, SMTP, IPv4, IPv6, ICMP, ARP, TCP, UDP, DHCP, PPPoE, RTSP, RTMP, DNS, DDNS, NTP, FTP, UPnP, HTTP, HTTPS, 802.1x, SNMP, QoS, SSL/TLS |
|---|---|
| Integrare compatibilă | ONVIF (Profile S, Profile G, Profile T, Profile M), API, SDK |
| Utilizatori / gazdă | Până la 32 users. 3 user levels: administrator, common user and operator |
| Securitate | TLS 1.3, Password Protection, Strong Password, HTTPS Encryption, Export Operation Logs, Basic and Digest Authentication for RTSP, Digest Authentication for HTTP, TLS 1.2, WSSE and Digest Authentication for ONVIF |
| Client software | EZStation, UNV-Link, UNV-Link Pro |
| Browser web | Plug-in required live view: IE 10+, Chrome 45+, Firefox 52+, Edge 79+, Plug-in free live view: Chrome 57+, Firefox 58+, Edge 16+ |
| Poziție inițială | Suportat |
|---|
| Intrări/ieșiri audio | 2 Input: impedance 1 kΩ, amplitude 2.5 V [p-p], 1 Output: impedance 600 Ω, amplitude 2.5 V [p-p] |
|---|---|
| Intrări/ieșiri alarmă | 3/2 |
| Port serial | 1 × RS485 |
| Microfon încorporat | Built-in dual-mic |
| Difuzor încorporat | Suportat |
| Rețea | 1 × RJ45 10 M/100 M Base-TX Ethernet |
| Compatibilitate electromagnetică (EMC) | CE-EMC (EN 55032: 2015+A1:2020,EN 61000-3-3: 2013+A1: 2019,EN IEC 61000-3-2: 2019+A1: 2021,EN 55035: 2017+A11:2020) FCC (FCC CFR 47 part15 B, ANSI C63.4-2014) |
|---|---|
| Siguranță | CE LVD (EN 62368-1:2014+A11:2017) UL (UL 62368-1, 2nd Ed., Issue Date: 2014-12-01) |
| Mediu | CE-RoHS (2011/65/EU;(EU)2015/863); WEEE (2012/19/EU); Reach (Regulation (EC) No 1907/2006) |
| Protecție | IP67 (IEC 60529:1989+AMD1:1999+AMD2:2013) IK10 (IEC 62262:2002) |
| Alimentare | DC 12 V (±25%), PoE+ (IEEE 802.3at) |
|---|---|
| Consum | Max. 23 W |
| Interfață de alimentare | Ø5.5 mm coaxial power plug |
| Dimensiuni | 406 mm × 126 mm × 130 mm (16.0" × 5.0" × 5.1") (L × W × H) |
| Greutate | 2.14 kg (4.72 lb) |
| Mediu de funcționare | -40 ℃ to 60 ℃ (-40 ℉ to 140 ℉), Humidity: ≤ 95% RH (fără condensare) |
| Mediu de depozitare | -40 ℃ to 70 ℃ (-40 ℉ to 158 ℉), Humidity: ≤ 95% RH (fără condensare) |
| Protecție la supratensiune | 6 KV |
| Buton de resetare | Suportat |
| Ceas în timp real (RTC) | Suportat |
| Material | Metal și plastic |
| Limba clientului web | 22 Languages: Traditional Chinese, English, Simplified Chinese, Polish, German, Russian, French, Korean, Dutch, Czech, Portuguese (Europe), Portuguese (Brazil), Japanese, Thai, Turkish, Spanish (Latin America), Spanish (Europe), Hungarian, Italian, Vietnamese, Arabic, Slovak |
| Încălzitor | Suportat |
| Maximum Bitstream | 35 |
|---|
| Mod coridor | Suportat |
|---|
Specificațiile sunt cele publicate de Uniview, cu etichetele traduse în română (preluate la 02.11.2026). Ce nu am tradus a rămas în engleză.
Cameră IPIPC2B24SA-AHDZK-PI-I2AFirmware V2202.1.110 build 241212 · 27.05.2025
Cameră IPIPC2B24SA-AHDZK-PI-LS-I2AFirmware V2202.1.110 build 241212 · 27.05.2025
Cameră IPIPC2B28SA-ADZK-PI-I2AFirmware V2202.1.110 build 241212 · 27.05.2025
Cameră IPIPC2B28SA-ADZK-PI-LS-I2AFirmware V2202.1.110 build 241212 · 27.05.2025
Cameră IPIPC3234SA-AHDZK-PI-I2AFirmware V2202.1.110 build 241212 · 27.05.2025
Cameră IPIPC3234SA-AHDZK-PI-LS-I2AFirmware V2202.1.110 build 241212 · 27.05.2025
Cameră IPIPC3238SA-ADZK-PI-I2AFirmware V2202.1.110 build 241212 · 27.05.2025
Cameră IPIPC3238SA-ADZK-PI-LS-I2AFirmware V2202.1.110 build 241212 · 27.05.2025
Cameră IPIPC2B22SA-AHDZK-PI-I1Fără firmware public
Cameră IPIPC2B24SA-AHDZK-PI-I1Fără firmware public
Cameră IPIPC3232SA-AHDZK-PI-I1Fără firmware public
Cameră IPIPC3234SA-AHDZK-PI-I1Fără firmware public