
Only available in US/APAC (discontinued)
i-PRO M-44-V-T-V2 este o cameră IP cu rezoluție de 4 MP (2688 × 1520), senzor 1/3" CMOS și obiectiv varifocal motorizat de 2,8–12 mm.
Câteva date tehnice importante: iluminare IR de până la 40 m, WDR de 120 dB, compresie H.265/H.264/Ultra 265/MJPEG, microfon încorporat, slot microSD de până la 256 GB, alimentare PoE (802.3af), protecție IP67 și funcționare între −30 și +60 °C. Aparatul cântărește 670 g și are dimensiunile Φ129 x 110mm (Ø5.1” x 4.3”).
i-PRO publică pentru M-44-V-T-V2 versiuni de firmware fără un fișier de descărcare direct; detaliile sunt mai jos.
Firmware-ul se încarcă de obicei din interfața web a aparatului sau din software-ul de administrare al producătorului.
Specificațiile complete, cu etichetele traduse în română, sunt în tabelul de mai jos.
| Versiune | Data | Regiune | Descărcare și note |
|---|---|---|---|
| GIPC-B6202.7.10.C038103.NB_.241011același fișier pentru 6 modele | 21.01.2025 | Global / Europa | 106.37 MB Note de versiuneDescărcarea se face de pe pagina i-PRO, după acceptarea acordului („Agree & Download”). |
| Versiune | Data | Regiune | Descărcare și note |
|---|---|---|---|
| GIPC-B6202.7.10.C03830.NB_.221018același fișier pentru 6 modele | 31.07.2023 | Global / Europa |
| Category | Network Cameras |
|---|---|
| Status | Discontinued |
| Successor model | M-44-V-V3 |
| Senzor de imagine | 1/3", 4.0 Megapixel, Progressive Scan, CMOS |
|---|---|
| Iluminare minimă | Color: 0.003Lux (F1.6, AGC ON) | 0Lux cu IR |
| Timp de expunere | Auto/Manual, 1 ~ 1/100000s |
| Obiectiv | 2.8 ~ 12mm, AF Automatic Focusing and Motorized Zoom Lens |
| WDR | 120dB |
| Unghi de vizualizare | H:102.79°~ 30.86°, V: 54.50°~ 17.49°, O: 106.94°~35.49° |
| Reglaj unghi | Pan: 0° ~ 360° | Tilt: 0° ~ 75° | Rotate: 0° ~ 360° |
| 3-Axis Adjustment | Da |
| Zi și noapte | Filtru IR-cut cu comutare automată (ICR) |
| Distanță IR | Până la 40m (131ft) IR range |
| Compresie video | Ultra 265, H.265, H.264, MJPEG |
|---|---|
| Debit video | 128 Kbps~16 Mbps |
| Dual Streams | Da |
| Analytics | Intrusion, Human Body Detection, Motion Detection, Tampering Alarm, Audio Detection |
| Max. Image Resolution | 2688 x 1520 |
|---|---|
| Cadre pe secundă | 25fps (2688 x 1520) |
| ROI Codec | Până la 8 zone |
| Setări imagine | White Balance, Digital Noise Reduction, Smart IR, Flip, HLC, BLC, Defog |
| Alarm Channels | – |
|---|---|
| Protocoale | IPv4, IGMP, ICMP, ARP, TCP, UDP, DHCP, RTP, RTSP, RTCP, RTMP, DNS, DDNS, NTP, FTP, UPnP, HTTP, HTTPS, SMTP, SSL/TLS, Qos, 802.1x, SNMP |
| Interfață de comunicație | 10M/100M Base-TX Ethernet |
|---|---|
| Stocare locală | Micro SD, up to 256GB |
| Audio | Microfon încorporat |
| Siguranță | CE: EN 60950-1 UL: UL60950-1 IEC 60950-1 |
|---|---|
| Compatibilitate electromagnetică (EMC) | FCC: FCC Part15 |
| Condiții de funcționare | Temperature: -30°C ~ 60°C (-22°F ~ 140°F), Humidity: ≤95% RH (fără condensare) |
| Consum | Max. 8.0W |
| Alimentare | DC 12V±25%, PoE (IEEE 802.3af) |
| Weather Proof Rating | IP67 |
| Vandal Resistant | – |
| Dimensiuni | Φ129 x 110mm (Ø5.1” x 4.3”) |
| Greutate | 0.67kg (1.48lb) |
| Software | Includes Video Insight VMS License |
Specificațiile sunt cele publicate de i-PRO, cu etichetele traduse în română (preluate la 06.11.2026). Ce nu am tradus a rămas în engleză.
Cameră PTZM-200-PFirmware publicat
Cameră IPM-24-FW-TFirmware publicat
Cameră IPM-24-V-TFirmware publicat
Cameră IPM-26-FWFirmware publicat
Cameră IPM-26-FW-V2Firmware publicat
Cameră IPM-26-VFirmware publicat
Cameră IPM-26-V-V2Firmware publicat
Cameră IPM-29-FWFirmware publicat
Cameră IPM-29-FW-V2Firmware publicat
Cameră IPM-29-VFirmware publicat
Cameră IPM-29-V-V2Firmware publicat
Cameră PTZM-400-PFirmware publicat