
64-ch 2U 4K AcuSense NVR
DS-9664NXI-I8/S este un NVR (înregistrator video de rețea) Hikvision, cu 64 canale, lățime de bandă la intrare de 384 Mbps, 8 locașuri pentru HDD (până la 16 TB fiecare) și înregistrare de până la 32 MP.
Pe scurt, aparatul are ieșiri video HDMI/VGA/CVBS (HDMI 4K), decodare H.265+/H.265/H.264+, filtrare a alarmelor după persoane și vehicule, recunoaștere facială, 16 intrări / 9 ieșiri de alarmă, alimentare 100–240 V AC, consum maxim de 30 W și funcționare între −10 și +55 °C. Aparatul cântărește 8,3 kg și are dimensiunile 445 × 460 × 93 mm (17.5"× 18.1" × 3.7").
Hikvision oferă pentru DS-9664NXI-I8/S firmware-ul V5.04.088 build 260903, lansat la 03.09.2026. Fișierul se descarcă direct de pe serverele Hikvision; IPCCTV nu găzduiește firmware.
Firmware-ul se încarcă din interfața web a aparatului (meniul de întreținere / upgrade), din SADP sau iVMS-4200 ori, la înregistratoare, de pe un stick USB din meniul local.
Tabelul de specificații de mai jos conține toate datele tehnice publicate de producător, traduse în română.
| Versiune | Data | Regiune | Descărcare și note |
|---|---|---|---|
| V5.04.088 build 260903Firmware_V5.04.088_260903 · Variantă: DS-9664NXI-I8/S(E) | 03.09.2026 | Global |
Hikvision publică doar versiunea actuală pentru acest model. Când apare o versiune nouă, o păstrăm pe cea veche aici.
| AI pe NVR | Facial recognition, perimeter protection, motion detection 2.0,AcuSearch |
|---|---|
| AI pe cameră | Facial recognition, perimeter protection, video structuralization, throwing objects from building, motion detection 2.0, ANPR, people counting, VCA |
| Motor de procesare | 1, engine mode is adjustable |
| Performanță | If the cameras support Hikvision AcuSense Technology and have enabled AcuSearch function, the NVR supports AcuSearch in all channels, capable of modeling 172,800 targets/day. |
|---|
| Prin cameră | Toate canalele |
|---|---|
| Prin NVR | 4-ch, 2 MP (H.264/H.265) video analysis for human and vehicle recognition to reduce false alarm; Până la 12 rules in total |
| Detecție și analiză facială | Face picture comparison, human face capture, face picture search |
|---|---|
| Bibliotecă de fețe | Până la 16 face picture libraries, with up to 50,000 face pictures in total (each picture ≤ 512 KB, total capacity ≤ 1 GB) |
| Performanță detecție și analiză facială | 4-ch human face capture (HD network camera, up to 8 MP, H.264/H.265) |
| Comparare fețe | 8 canale |
| Prin cameră | Toate canalele |
|---|---|
| Prin NVR | All channels for Hikvision cameras |
| Prin cameră | Toate canalele Support Countries & Regions: 1. Myanmar, Philippines, Indonesia, Vietnam, Pakistan, New Zealand, Australia, Sri Lanka, Singapore, Malaysia 2. Turkey, Croatia, Slovakia, Czech Republic, Bulgaria, Macedonia, Hungary, Greece, Poland, France, Netherlands, Switzerland, Spain, The United Kingdom, Ireland, Germany, Italy, Austria, Palestine, Latvia, Lithuania, Estonia, Belgium, Luxembourg, Ukraine, Uzbekistan, Kazakhstan, Mongolia, Moldova, Kyrgyzstan, Azerbaijan, Georgia, Armenia, Albania, Kosovo, Belarus, Cyprus, Denmark, Finland, Malta, Portugal, Romania, Slovenia, Sweden, Israel, Bosnia and Herzegovina, Turkmenistan, Montenegro, Serbia, Tajikistan, Iceland, Liechtenstein 3. Argentina, Brazil, Chile, Colombia, Peru, Ecuador, Paraguay, Uruguay, Salvador, Bolivia, Canada, Algeria, Mexico, Panama, Costa Rica, Nigeria, Kenya, Mauritius, Tanzania, Cote d'Ivoire, South Africa, Tunisia, Sierra Leone, Zambia, Ghana, Zimbabwe, Uganda, Angola, Ethiopia, Republic of Trinidad and Tobago, Dominica, Guatemala, Senegal, Algeria, Cameroon 4. Qatar, Kuwait, Oman, Jordan, Lebanon, Iraq, United Arab Emirates, Saudi Arabia, Bahrain, Egypt, Libya |
|---|---|
| Atribute vehicul | Plate number, license plate color, license plate type |
| Atribute număr de înmatriculare | Vehicle brand, vehicle color, vehicle type |
| Heat Map Cameras | heatmap data record and presentation |
|---|
| Intrări video IP | 64 canale Până la 32 MP resolution *: The NVR supports up to 4-ch 32/24/16 MP IP video inputs. |
|---|---|
| Lățime de bandă la intrare | 384 Mbps |
| Lățime de bandă la ieșire | 256 Mbps |
| Ieșire HDMI 1 | 4K (3840 × 2160)/30 Hz, 2K (2560 × 1440)/60 Hz, 1920 × 1080/60 Hz |
| Ieșire HDMI 2 | 4K (3840 × 2160)/30 Hz, 2K (2560 × 1440)/60 Hz, 1920 × 1080/60 Hz |
| Ieșire VGA 1 | 1920 × 1080/60 Hz |
| Ieșire VGA 2 | 1920 × 1080/60 Hz |
| Mod ieșire video | HDMI1/VGA1 simultaneous output, HDMI2/VGA2 simultaneous output,HDMI1/HDMI2 independent output |
| Ieșire CVBS | 1-ch, BNC (1.0 Vp-p, 75 Ω), resolution: PAL: 704 × 576, NTSC: 704 × 480 |
| Ieșire audio | 2-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Audio bidirecțional | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 KΩ) |
| Rezoluție de înregistrare | 32 MP/24 MP/16MP/12 MP/8 MP/6 MP/5 MP/4 MP/3 MP/1080p/UXGA/720p/VGA /4CIF/DCIF/2CIF/CIF/QCIF *: The NVR supports up to 4-ch 32/24/16 MP IP video inputs, all channels for less than 16 MP. |
|---|---|
| Împărțire ecran la vizualizare live | 1/2/4/6/8/9/16/25/32/36/64 |
| Aux Port Window Division | 1/2/4/6/8/9/16/25/32/36 |
| Înregistrare pe două fluxuri | Suportat |
| Compresie audio | G.711ulaw/G.711alaw/G.722/G.726/AAC/MP2L2/PCM |
| Format de decodare | H.265+/H.265/H.264+/H.264 |
| Capacitate de decodare | Enable AI by NVR: 20-ch@1080p (30 fps) 1-ch@32 MP (30 fps); 1-ch@24 MP (30 fps); 2-ch@16MP (30 fps); 3-ch@12MP (30 fps);5-ch@8 MP (30 fps); 6-ch@6 MP (30 fps);8-ch@5 MP (30 fps);10-ch@4 MP (30 fps);20-ch@2 MP (30 fps); Disable AI by NVR: 32-ch@1080p (30 fps) 2-ch@32 MP (30 fps); 2-ch@24 MP (30 fps); 4-ch@16MP (30 fps); 5-ch@12MP (30 fps);8-ch@8 MP (30 fps); 10-ch@6 MP (30 fps); 12-ch@5 MP (30 fps); 16-ch@4 MP (30 fps); ; 32-ch@2 MP (30 fps); |
| Redare sincronă | 16 canale |
| Tip flux | Video, Video & Audio |
| API | ONVIF (profile S/G); SDK; ISAPI |
|---|---|
| Browser compatibil | IE11, Chrome V57, Firefox V52, Safari V12, Edge V89, or above version |
| Protocol de rețea | TCP/IP, DHCP, IPv4, IPv6, DNS, DDNS, NTP, RTSP, SADP, SMTP, SNMP, NFS, iSCSI, ISUP, UPnP™, HTTP, HTTPS |
| Conexiune la distanță | 128 |
| Interfață de rețea | 2, RJ-45 10/100/1000 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
| Protocol acces camere | ONVIF(Version 2.5), RTSP |
| Tip RAID | RAID0, RAID1, RAID5, RAID6, RAID10 Support global hot spare |
|---|
| SATA | 8 SATA interfaces |
|---|---|
| eSATA | 1 eSATA interface |
| Capacitate | Până la 16 TB capacity for each disk |
| Interfață serială | 1 RS-485 (full-duplex), 1 RS-232 |
| Interfață USB | Front panel: 2 × USB 2.0; Rear panel: 2 × USB 3.0 |
| Intrări/ieșiri alarmă | 16/9 |
| Ieșire de control 12 V | Controllable 12 VDC, 1 A power output for external alarm device; The power will be turned on when the alarm output is triggered. *: The Ctrl 12V power is controlled by alarm output 9. |
| Ieșire 12 V DC | 12 VDC, 1 A power output |
| Limba interfeței | English, Russian, Bulgarian, Hungarian, Greek, German, Italian, Czech, Slovak, French, Polish, Dutch, Portuguese, Spanish, Romanian, Turkish, Japanese, Danish, Swedish Language, Norwegian, Finnish, Korean, Traditional Chinese, Thai, Estonian, Vietnamese, Croatian, Slovenian, Serbian, Latvian, Lithuanian, Uzbek, Kazakh, Arabic, Ukrainian, Kyrgyz , Brazilian Portuguese, Indonesian, Hebrew |
|---|---|
| Alimentare | 100 – 240 VAC, 50 – 60 Hz |
| Consum | ≤ 30 W (without HDD) |
| Temperatură de funcționare | -10 °C – 55 °C (14 °F – 131 °F) |
| Umiditate de funcționare | 10% – 90% |
| Carcasă | 2U chassis |
| Dimensiuni (L × A × Î) | 445 × 460 × 93 mm (17.5"× 18.1" × 3.7") |
| Greutate | ≤ 8.3 kg (18.3lb.) |
| FCC | N/A |
|---|---|
| CE | EN 55032:2015, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 50130-4 |
| Certificări obținute | CE, CB, REACH, WEEE, UKCA, LOA |
| EN 303645 | Suportat |
|---|---|
| Pornire securizată (Secure Boot) | Suportat |
| Secure Component Verification SVC | Suportat |
| Protecție prin parolă | Suportat |
| Filtrare după adrese IP și MAC | Suportat |
| Criptare HTTPS | Suportat |
| Criptare flux live și redare | Support : AES128 |
| IEEE802.1X(EAP-TLS) Network Access Control | Suportat |
| Firmware semnat | Suportat |
| Altele | Digest authentication: Support User access log : Support Centralized certificate management : Support Brute force delay protection : Support |
Specificațiile sunt cele publicate de Hikvision, cu etichetele traduse în română (preluate la 02.11.2026). Ce nu am tradus a rămas în engleză.
Denumiri și variante: DS-9664NXI-I8/S(E)
Cameră PTZDS-2DE4215IW-DEFirmware V5.6.18 build 210428 · 28.04.2021
Cameră PTZDS-2DE4215IW-DE(S5)Firmware V5.5.800 build 210628 · 28.06.2021
Cameră PTZDS-2DE4215IW-DE(S6)Firmware V5.7.30 build 260529 · 29.05.2026
Cameră PTZDS-2DE4215IW-DE(T5)Firmware V5.8.13 build 260402 · 02.04.2026
Cameră PTZDS-2DE4215IWG-EFirmware V5.8.13 build 260402 · 02.04.2026
Cameră PTZDS-2DE4215IWG1-EFirmware V5.11.0 build 260924 · 24.09.2026
Cameră PTZDS-2DE4225IW-DEFirmware V5.6.18 build 210428 · 28.04.2021
Cameră PTZDS-2DE4225IW-DE(S5)Firmware V5.5.800 build 210628 · 28.06.2021
Cameră PTZDS-2DE4225IW-DE(S6)Firmware V5.7.30 build 260529 · 29.05.2026
Cameră PTZDS-2DE4225IW-DE(T5)Firmware V5.8.13 build 260402 · 02.04.2026
Cameră PTZDS-2DE4225IWG-EFirmware V5.8.13 build 260402 · 02.04.2026
Cameră PTZDS-2DE4225IWG1-EFirmware V5.11.0 build 260924 · 24.09.2026