
32-ch 1U 16 POE AcuSense 4K NVR
Hikvision DS-7732NXI-I4/16P/S este un NVR (înregistrator video de rețea) care are 32 canale, lățime de bandă la intrare de 256 Mbps, 4 locașuri pentru HDD (până la 16 TB fiecare) și înregistrare de până la 12 MP.
Din fișa tehnică reținem: ieșiri video HDMI/VGA/CVBS (HDMI 4K), decodare H.265+/H.265/H.264+, recunoaștere facială, 16 intrări / 4 ieșiri de alarmă, alimentare 100–240 V AC și consum maxim de 360 W. Ca gabarit, cântărește 7 kg și are dimensiunile 445 × 400 ×75 mm ( 17.5"× 15.7" × 3.0").
La ultima verificare, cel mai nou firmware pentru DS-7732NXI-I4/16P/S era V5.04.088 build 260903 (03.09.2026), regiunea Europa. Pagina se actualizează zilnic din lista oficială Hikvision.
Modelul are mai multe variante hardware (DS-7732NXI-I4/16P/S(C), DS-7732NXI-I4/16P/S(E)) cu firmware diferit: alege varianta trecută pe eticheta aparatului. Ultima versiune diferă de la o regiune la alta, așa că folosește firmware-ul din regiunea aparatului.
Firmware-ul se încarcă din interfața web a aparatului (meniul de întreținere / upgrade), din SADP sau iVMS-4200 ori, la înregistratoare, de pe un stick USB din meniul local.
Tabelul de specificații de mai jos conține toate datele tehnice publicate de producător, traduse în română.
| Versiune | Data | Regiune | Descărcare și note |
|---|---|---|---|
| V5.04.088 build 260903Firmware_V5.04.088_260903 · Variantă: DS-7732NXI-I4/16P/S(E) | 03.09.2026 | Europa, România | |
| V4.62.225 build 240123Firmware_V4.62.225_240123 · Variantă: DS-7732NXI-I4/16P/S(C) | 23.01.2024 | Global |
Hikvision publică doar versiunea actuală pentru acest model. Când apare o versiune nouă, o păstrăm pe cea veche aici.
| Performanță | N/A |
|---|
| Detecție și analiză facială | Face picture comparison, human face capture, face picture search |
|---|---|
| Bibliotecă de fețe | Până la 16 face picture libraries, with up to 10,000 face pictures in total (each picture ≤ 512 KB, total capacity ≤ 150 MB) |
| Face Picture Comparison (Captured from Camera) | 4 canale |
| Performanță detecție și analiză facială | 1-ch human face capture (HD network camera, up to 4 MP, H.264/H.265) |
| Prin dispozitiv | 32 canale |
|---|
| Prin cameră | Toate canalele Support Countries & Regions: 1. Myanmar, Philippines, Indonesia, Vietnam, Pakistan, New Zealand, Australia, Sri Lanka, Singapore, Malaysia 2. Turkey, Croatia, Slovakia, Czech Republic, Bulgaria, Macedonia, Hungary, Greece, Poland, France, Netherlands, Switzerland, Spain, The United Kingdom, Ireland, Germany, Italy, Austria, Palestine, Latvia, Lithuania, Estonia, Belgium, Luxembourg, Ukraine, Uzbekistan, Kazakhstan, Mongolia, Moldova, Kyrgyzstan, Azerbaijan, Georgia, Armenia, Albania, Kosovo, Belarus, Cyprus, Denmark, Finland, Malta, Portugal, Romania, Slovenia, Sweden, Israel, Bosnia and Herzegovina, Turkmenistan, Montenegro, Serbia, Tajikistan, Iceland, Liechtenstein 3. Argentina, Brazil, Chile, Colombia, Peru, Ecuador, Paraguay, Uruguay, Salvador, Bolivia, Canada, Algeria, Mexico, Panama, Costa Rica, Nigeria, Kenya, Mauritius, Tanzania, Cote d'Ivoire, South Africa, Tunisia, Sierra Leone, Zambia, Ghana, Zimbabwe, Uganda, Angola, Ethiopia, Republic of Trinidad and Tobago, Dominica, Guatemala, Senegal, Algeria, Cameroon 4. Qatar, Kuwait, Oman, Jordan, Lebanon, Iraq, United Arab Emirates, Saudi Arabia, Bahrain, Egypt, Libya |
|---|---|
| Atribute vehicul | Vehicle brand, vehicle color, vehicle type |
| Atribute număr de înmatriculare | Plate number, license plate color, license plate type |
| Heat Map Cameras | N/A |
|---|
| Intrări video IP | 32 canale Până la 12 MP resolution |
|---|---|
| Lățime de bandă la intrare | 256 Mbps |
| Lățime de bandă la ieșire | 256 Mbps |
| Ieșire HDMI 1 | 4K (3840 × 2160)/60Hz, 4K (3840 × 2160)/30Hz, 2K (2560 × 1440)/60Hz, 1920 × 1080/60Hz, 1600 × 1200/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz, HDMI1/VGA simultaneous output |
| Ieșire HDMI 2 | 1920 × 1080/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz, HDMI2/VGA independent output |
| Ieșire VGA | 1-ch, 1920 × 1080/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz, HDMI1/VGA simultaneous output |
| Ieșire CVBS | 1-ch, BNC (1.0 Vp-p, 75 Ω), resolution: PAL: 704 × 576, NTSC: 704 × 480 |
| Ieșire audio | 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Audio bidirecțional | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 KΩ) |
| Format de decodare | H.265+/H.265/H.264+/H.264/MPEG4 |
|---|---|
| Rezoluție de înregistrare | 12 MP/8 MP/7 MP/6 MP/5 MP/4 MP/3 MP/1080p/UXGA/720p/VGA /4CIF/DCIF/2CIF/CIF/QCIF |
| Redare sincronă | 16 canale |
| Capacitate de decodare | 16-ch @ 1080p (30 fps) |
| Înregistrare pe două fluxuri | Suportat |
| Tip flux | Video, Video & Audio |
| Împărțire ecran la vizualizare live | 1/2/4/6/8/9/16/25/32/36 |
| Aux Port Window Division | 1/2/4/6/8/9/16/25/32/36 |
| Compresie audio | G.711ulaw/G.711alaw/G.722/G.726/MP2L2 |
| Interfață de rețea | 1, RJ-45 10/100/1000 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
|---|---|
| Conexiune la distanță | 128 |
| Protocol de rețea | TCP/IP, DHCP, IPv4, IPv6, DNS, DDNS, NTP, RTSP, SADP, SMTP, SNMP, NFS, iSCSI, ISUP, UPnP™, HTTP, HTTPS, ONVIF(Version 2.2), OTAP |
| Protocol acces camere | ONVIF(Version 2.5), RTSP |
| Interfață | 16, RJ-45 10/100 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
|---|---|
| Alimentare | ≤ 200 W |
| Standard | IEEE 802.3 af/at |
| Interfață serială | RS-485 (half-duplex), RS-232, Keyboard |
|---|---|
| SATA | 4 SATA interfaces supporting hot-plug |
| eSATA | 1 eSATA interface |
| Capacitate | Până la 16 TB capacity for each disk |
| Intrări/ieșiri alarmă | 16/4 |
| Interfață USB | Front panel: 2 × USB 2.0; Rear panel: 1 × USB 3.0 |
| Alimentare | 100 – 240 VAC, 50 – 60 Hz Total power: ≤ 360 W |
|---|---|
| Consum | ≤ 30 W (without HDD) |
| Temperatură de funcționare | -10 ℃ to 55 ℃ (14 ℉ to 131 ℉) |
| Umiditate de funcționare | 10% – 90% |
| Carcasă | 19-inch rack-mounted 1.5U chassis |
| Dimensiuni (L × A × Î) | 445 × 400 ×75 mm ( 17.5"× 15.7" × 3.0") |
| Greutate | ≤ 7 kg (15.4 lb) (without HDD) |
| CE | EN 55032:2015, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 50130-4 |
|---|
| EN 303645 | N/A |
|---|---|
| Pornire securizată (Secure Boot) | N/A |
| Secure Component Verification SVC | N/A |
| Protecție prin parolă | N/A |
| Filtrare după adrese IP și MAC | N/A |
| Criptare HTTPS | N/A |
| Criptare flux live și redare | N/A |
| IEEE802.1X(EAP-TLS) Network Access Control | N/A |
| Firmware semnat | N/A |
| Altele | N/A |
Specificațiile sunt cele publicate de Hikvision, cu etichetele traduse în română (preluate la 02.11.2026). Ce nu am tradus a rămas în engleză.
Denumiri și variante: DS-7732NXI-I4/16P/S(C), DS-7732NXI-I4/16P/S(E)
Cameră PTZDS-2DE4215IW-DEFirmware V5.6.18 build 210428 · 28.04.2021
Cameră PTZDS-2DE4215IW-DE(S5)Firmware V5.5.800 build 210628 · 28.06.2021
Cameră PTZDS-2DE4215IW-DE(S6)Firmware V5.7.30 build 260529 · 29.05.2026
Cameră PTZDS-2DE4215IW-DE(T5)Firmware V5.8.13 build 260402 · 02.04.2026
Cameră PTZDS-2DE4215IWG-EFirmware V5.8.13 build 260402 · 02.04.2026
Cameră PTZDS-2DE4215IWG1-EFirmware V5.11.0 build 260924 · 24.09.2026
Cameră PTZDS-2DE4225IW-DEFirmware V5.6.18 build 210428 · 28.04.2021
Cameră PTZDS-2DE4225IW-DE(S5)Firmware V5.5.800 build 210628 · 28.06.2021
Cameră PTZDS-2DE4225IW-DE(S6)Firmware V5.7.30 build 260529 · 29.05.2026
Cameră PTZDS-2DE4225IW-DE(T5)Firmware V5.8.13 build 260402 · 02.04.2026
Cameră PTZDS-2DE4225IWG-EFirmware V5.8.13 build 260402 · 02.04.2026
Cameră PTZDS-2DE4225IWG1-EFirmware V5.11.0 build 260924 · 24.09.2026