
8-ch 1U 8 PoE 8K NVR
Hikvision DS-7608NI-M2/8P este un NVR (înregistrator video de rețea) care are 8 canale, lățime de bandă la intrare de 128 Mbps, 2 locașuri pentru HDD (până la 20 TB fiecare) și înregistrare de până la 32 MP.
Câteva date tehnice importante: ieșiri video HDMI/VGA/CVBS (HDMI 4K), decodare H.265+/H.265/H.264+, 4 intrări / 1 ieșire de alarmă, alimentare PoE, consum maxim de 120 W și funcționare între −10 și +55 °C. Ca gabarit, cântărește 3 kg și are dimensiunile 385 × 315× 52 mm (15.2" × 12.4" × 2.0").
Hikvision oferă pentru DS-7608NI-M2/8P firmware-ul V5.04.088 build 260903, lansat la 03.09.2026. Fișierul se descarcă direct de pe serverele Hikvision; IPCCTV nu găzduiește firmware.
Firmware-ul se încarcă din interfața web a aparatului (meniul de întreținere / upgrade), din SADP sau iVMS-4200 ori, la înregistratoare, de pe un stick USB din meniul local.
Mai jos găsești fișa tehnică completă, tradusă în română.
| Versiune | Data | Regiune | Descărcare și note |
|---|---|---|---|
| V5.04.088 build 260903Firmware_V5.04.088_260903 | 03.09.2026 | Global, Europa, România |
| Versiune | Data | Regiune | Descărcare și note |
|---|---|---|---|
| V5.04.081 build 260112Firmware_V5.04.081_260112 | 12.01.2026 | Global |
| Intrări video IP | 8 canale Până la 32 MP resolution *: The NVR supports up to 8-ch 32/24/16 MP IP video inputs. |
|---|---|
| Lățime de bandă la intrare | 128 Mbps |
| Lățime de bandă la ieșire | 256 Mbps |
| Ieșire HDMI | 8K (7680 × 4320)/30Hz, 4K (3840 × 2160)/60Hz, 4K (3840 × 2160)/30Hz, 2K (2560 × 1440)/60Hz, 1920 × 1080/60Hz |
| Ieșire VGA | 1920 × 1080/60Hz |
| Mod ieșire video | HDMI/VGA independent output |
| Ieșire CVBS | 1-ch, BNC (1.0 Vp-p, 75 Ω), resolution: PAL: 704 × 576, NTSC: 704 × 480 |
| Ieșire audio | 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Audio bidirecțional | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 KΩ, using the audio input) |
| Înregistrare pe două fluxuri | Suportat |
|---|---|
| Format de decodare | H.265+/H.265/H.264+/H.264 |
| Capacitate de decodare | 2-ch@32 MP (30 fps); 3-ch@24 MP (30 fps); 5-ch@16MP (30 fps); 6-ch@12MP (30 fps);8-ch@8 MP (30 fps); |
| Redare sincronă | 8 canale |
| Rezoluție de înregistrare | 32 MP/24 MP/16MP/12 MP/8 MP/7 MP/6 MP/5 MP/4 MP/3 MP/1080p/UXGA/720p/VGA/4CIF/DCIF/2CIF/CIF/QCIF *: The NVR supports up to 8-ch 32/24/16 MP IP video inputs, all channels for less than 16 MP. |
| Tip flux | Video, Video & Audio |
| Compresie audio | G.711ulaw/G.711alaw/G.722/G.726/AAC/MP2L2 |
| Conexiune la distanță | 128 |
|---|---|
| Protocol de rețea | TCP/IP, DHCP, IPv4, IPv6, DNS, DDNS, NTP, RTSP, SADP, SMTP, SNMP, NFS, iSCSI, ISUP, UPnP™, HTTP, HTTPS, ONVIF(Version 2.2), OTAP |
| Interfață de rețea | 1, RJ-45 10/100/1000 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
| Protocol acces camere | ONVIF(Version 2.5), RTSP |
| Interfață | 8, RJ-45 10/100 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
|---|---|
| Alimentare | ≤ 120 W |
| Standard | IEEE 802.3 af/at |
| SATA | 2 SATA interfaces |
|---|---|
| Capacitate | Până la 20 TB capacity for each disk |
| Intrări/ieșiri alarmă | 4/1 |
| Interfață USB | Front panel: 1 × USB 2.0; Rear panel: 1 × USB 3.0 |
| Alimentare | 100 – 240 VAC, 50 – 60 Hz |
|---|---|
| Consum | ≤ 15 W (without HDD and PoE off) |
| Temperatură de funcționare | -10 °C – 55 °C (14 °F – 131 °F) |
| Umiditate de funcționare | 10% – 90% |
| Dimensiuni (L × A × Î) | 385 × 315× 52 mm (15.2" × 12.4" × 2.0") |
| Greutate | ≤ 3 kg (without HDD, 2.2 lb.) |
| FCC | Part 15 Subpart B, ANSI C63.4-2014 |
|---|---|
| CE | EN 55032:2015+A1:2020, ENIEC61000-3-2:2019+A1:2021, EN 61000-3-3:2013+A1:201 9, EN 50130-4:2011+A1:2014, EN 55035:2017+A11:2020 |
| EN 303645 | Suportat |
|---|---|
| Pornire securizată (Secure Boot) | Suportat |
| Secure Component Verification SVC | Suportat |
| Protecție prin parolă | Suportat |
| Filtrare după adrese IP și MAC | Suportat |
| Criptare HTTPS | Suportat |
| Criptare flux live și redare | Support : AES128 |
| IEEE802.1X(EAP-TLS) Network Access Control | Suportat |
| Firmware semnat | Suportat |
| Altele | Digest authentication: Support User access log : Support Centralized certificate management : Support Brute force delay protection : Support |
Specificațiile sunt cele publicate de Hikvision, cu etichetele traduse în română (preluate la 02.11.2026). Ce nu am tradus a rămas în engleză.
Denumiri și variante: DS-7608NI-M2/8P(2T), DS-7608NI-M2/8P(4T)
Cameră PTZDS-2DF5225X-AE3Firmware V5.6.0 build 190130 · 30.01.2019
Cameră PTZDS-2DF5225X-AE3(T3)Firmware V5.5.810 build 211009 · 09.10.2021
Cameră PTZDS-2DF5225X-AE3(T5)Firmware V5.8.7 build 260330 · 30.03.2026
Cameră PTZDS-2DF5225X-AELFirmware V5.5.8 build 180907 · 07.09.2018Cameră PTZDS-2DF5225X-AEL(T3)Firmware V5.5.810 build 211009 · 09.10.2021
Cameră PTZDS-2DF5225X-AEL(T5)Firmware V5.8.7 build 260330 · 30.03.2026
Cameră PTZDS-2DF5232X-AE3(T3)Firmware V5.5.810 build 211009 · 09.10.2021
Cameră PTZDS-2DF5232X-AE3(T5)Firmware V5.8.7 build 260330 · 30.03.2026
Cameră PTZDS-2DF5232X-AELFirmware V5.6.0 build 190130 · 30.01.2019
Cameră PTZDS-2DF5232X-AEL(T3)Firmware V5.5.810 build 211009 · 09.10.2021
Cameră PTZDS-2DF5232X-AEL(T5)Firmware V5.8.7 build 260330 · 30.03.2026
Cameră PTZDS-2DF6225X-AELFirmware V5.6.0 build 190130 · 30.01.2019