Suceava — livrare în toată România Zilnic 08:00–17:00 Locație 0751 478 912
Dahua · NVR · Nvr 5 Ei Series

Firmware NVR5432-EI

Dahua 32CH 4HDD 1.5U NETWORK VIDEO RECORDER

Ultima versiune: V5.001.0000000.2 build 260331 · 31.03.2026
  • 32 canale
  • AI persoane/vehicule
  • 4 HDD
Înainte de actualizare: verifică pe eticheta aparatului modelul exact și versiunea hardware și folosește firmware-ul din regiunea aparatului (de exemplu Global sau Europa). Un firmware greșit poate bloca aparatul. Nu întrerupe alimentarea în timpul actualizării.

Dahua NVR5432-EI este un NVR (înregistrator video de rețea) care are 32 canale, lățime de bandă la intrare de 384 Mbps, 4 locașuri pentru HDD (până la 20 TB fiecare) și înregistrare de până la 32 MP.

Câteva date tehnice importante: ieșiri video HDMI/VGA, decodare H.265+/H.265/H.264+, filtrare a alarmelor după persoane și vehicule, recunoaștere facială, 16 intrări / 6 ieșiri de alarmă, consum maxim de 13 W și funcționare între −10 și +55 °C. Ca gabarit, cântărește 4,74 kg și are dimensiunile 440.0 mm × 415.1 mm × 70.0 mm (17.32" × 16.34" × 2.76") (W × D × H).

Ultima versiune de firmware publicată de Dahua pentru NVR5432-EI este V5.001.0000000.2 build 260331, din 31.03.2026. Mai jos găsești link-ul oficial de descărcare, notele de versiune și versiunile anterioare.

Aceeași versiune de firmware este publicată pentru 21 modele.

Firmware-ul se încarcă din interfața web a aparatului (meniul de actualizare a sistemului), din ConfigTool sau, la înregistratoare, de pe un stick USB din meniul local.

Tabelul de specificații de mai jos conține toate datele tehnice publicate de producător, traduse în română.

Firmware actual

VersiuneDataRegiuneDescărcare și note
V5.001.0000000.2 build 260331DH_NVR5XXX-EI_MultiLang_V5.001.0000000.2.R.260331 · Variantă: NVR5432-EI (S0) · același fișier pentru 21 de modele31.03.2026Global
256.56MB · MD5 ef4a21bd08ded6e6166362dbcac4bff0

Versiuni anterioare

Dahua publică doar versiunea actuală pentru acest model. Când apare o versiune nouă, o păstrăm pe cea veche aici.

Specificații NVR5432-EI

Sistem

Procesor principalIndustrial-grade processor
Sistem de operareLinux încorporat
Interfață de operareWeb, Local GUI

AI

AI pe înregistratorFace detection; face recognition; perimeter protection; SMD Plus
AI pe camerăFace detection; face recognition; video metadata (human, motor vehicles, and non-motor vehicles); perimeter protection; SMD; stereo analysis; crowd distribution; people counting; ANPR; vehicle density; heat map; PPE detection; smart object detection; smart sound detection
AcuPick Performance of AI by Camera (Number of Channels)Max. 32-channel, 1 combined event per channel/s

Protecție perimetrală

Protecție perimetrală AI pe înregistrator (număr de canale)4 channels, 10 IVS rules for each channel
Protecție perimetrală AI pe cameră (număr de canale)All channels (16 targets/s)

Detecție față

Atribute fațăGender; age group; glasses; expressions; face mask; beard
Detecție față AI pe înregistrator (număr de canale)2 channels (up to 12 face images/s each channel)
Detecție față AI pe cameră (număr de canale)16 canale

Recunoaștere facială

Capacitate bază de date fețePână la 20 face databases with 20,000 images, with a total capacity of 2.5 G. Name, gender, birthday, address, credential type, credential No., countries & regions and state can be added to each face image.
Recunoaștere facială AI pe înregistrator (număr de canale)1. 16-channel FD (by camera) + FR (by recorder), image stream: 16 face images/s
2. 2-channe FD (by recorder) + FR (by recorder), video stream: 12 face images/s
Recunoaștere facială AI pe cameră (număr de canale)16 canale

SMD Plus

SMD Plus pe înregistrator8 channels: Secondary filtering for human and motor vehicle , reducing false alarms caused by leaves, rain and lighting condition change
SMD pe camerăAll channels (32 targets/s)

Metadate video

Metadata Performance of AI by Camera (Number of Channels)8 canale
Human AttributesTop color, top type, bottom color, bottom type, hat, bag, age, gender and umbrella
Motor Vehicle AttributesLicense plate, plate color, vehicle body, vehicle model, vehicle logo, calling, seatbelt, vehicle interior, vehicle registration location.
Non-motor Vehicle AttributesVehicle model, vehicle color, number of persons, helmet.

Comparare numere de înmatriculare

ANPR by Camera (Number of Channels)All channels (8 targets/s)
License Plate Database Capacity1. Create up to 20,000 plate numbers.
2. Blocklist and allowlist

Audio și video

Canale de acces32 canale
Lățime de bandă rețeaAI disabled: 384 Mbps incoming, 384 Mbps recording and 384 Mbps outgoing
AI enabled: 200 Mbps incoming, 200 Mbps recording and 200 Mbps outgoing
Rezoluție32 MP;24 MP;16 MP;12 MP;8 MP;6 MP;5 MP;4 MP;3 MP;1080p;720p;960p;D1;CIF;QCIF
Capacitate de decodareAI disabled: 2-channel 32 MP@25 fps; 2-channel 24 MP@25 fps; 4-channel 16 MP@30 fps; 5-channel 12 MP@30 fps; 8-channel 8 MP@30 fps; 10-channel 6 MP@30 fps; 12-channel 5 MP@30 fps; 16-channel 4 MP@30 fps; 32-channel 1080p@30 fps
AI enabled: 1-channel 32 MP@25 fps; 1-channel 24 MP@25 fps; 2-channel 16 MP@30 fps; 4-channel 12 MP@30 fps; 6-channel 8 MP@30 fps; 8-channel 6 MP@30 fps; 8-channel 5 MP@30 fps; 12-channel 4 MP@30 fps; 24-channel 1080p@30 fps
Ieșire video2 VGA, 2 HDMI
VGA: 1920 × 1080, 1280 × 1024, 1280 × 720
HDMI: 7680 × 4320, 3840 × 2160, 1920 × 1080, 1280 × 1024, 1280 × 720
Heterogeneous video source output for HDMI1 and HDMI2
Simultaneous video source output for VGA1 and HDMI1
Simultaneous video source output for VGA2 and HDMI2
Afișare multi-ecranMain screen: 1/4/8/9/16/25/36
Sub screen: 1/4/8/9/16
Acces camere terțeONVIF; Panasonic; Sony; Axis; Arecont; Pelco; Canon; Hanwha

Standard de compresie

Compresie videoSmart H.265+; H.265; Smart H.264+; H.264; MJPEG
Compresie audioG.711a; G.711u; PCM; G726

Rețea

Protocol de rețeaHTTP; HTTPS; TCP/IP; IPv4; IPv6; RTSP; UDP; NTP; DHCP; DNS; SMTP; UPnP; IP Filter; FTP; DDNS; SNMP; Alarm Server; P2P; Auto Registration; IP Search (Supports IP camera, DVR, NVS, etc.); iSCSI
Acces de pe telefoniOS; Android
InteroperabilitateONVIF 25.06 (Profile T; Profile S; Profile G; Profile M); CGI; SDK
BrowserChrome; IE; Safari; Edge; Firefox
Network ModeMulti-address; load balance; fault tolerance; link aggregation

Înregistrare și redare

Redare multicanalPână la 16 canale
Mod de înregistrareGeneral, motion detection; intelligent; alarm; POS
Metodă de backupUSB device and network
Mod redareInstant playback, general playback, event playback, target video, video clip, tag playback, smart playback (face and motion detection)

Stocare

Grupuri de discuriDa

Alarmă

Alarme generaleMotion detection; local alarm; alarm box; camera external alarm; network alarm; scene changing; PIR alarm; thermal alarm
Alarme la anomaliiError (no disk; disk error; low space; low quota space; abnormal disk health; network disconnection; IP conflict; MAC conflict; abnormal fan speed); video loss; video tampering; camera offline; audio detection
Alarmă inteligentăFace detection; perimeter protection; face recognition; video metadata (human, motor vehicles, and non-motor vehicles); SMD Plus; stereo analysis; crowd distribution; people counting; ANPR; vehicle density; heat map; PPE detection; smart object detection; smart sound detection
Acțiuni la alarmăRecord; snapshot (panoramic); local alarm output; IPC external alarm output; audio; buzzer; log, preset; email

Porturi

Intrare audio1-channel RCA
Ieșire audio2-channel RCA
Intrare alarmă16 canale
Ieșire alarmă6 channels (1-channel 12 V 1 A output)
Interfață disc4 SATA ports, each disk can contain up to 20 TB. This limit varies depending on the environment temperature.
eSATA1
RS-2321
RS-4851 (half-duplex serial communication)
USB3 (1 front USB 2.0 port, 2 rear USB 3.0 ports)
HDMI2
VGA2
Port de rețea2 (10/100/1000 Mbps Ethernet port, RJ-45)

General

Alimentare100–240 VAC, 50-60 Hz
ConsumTotal output of NVR is ≤ 13 W (without HDD)
Greutate netă4.74 kg (10.45 lb)
Greutate brută6.11 kg (13.47 lb)
Dimensiuni produs440.0 mm × 415.1 mm × 70.0 mm (17.32" × 16.34" × 2.76") (W × D × H)
Dimensiuni ambalaj530.0 mm × 500.0 mm × 210.0 mm (20.87" × 19.69" × 8.27")(W × D × H)
Temperatură de funcționare–10 °C – +55 °C (+14 °F – +131 °F)
Temperatură de depozitare–20 °C – +60 °C (–4 °F – +140 °F)
Umiditate de funcționare10%–93% (RH), fără condensare
CertificăriFCC: 47 CFR FCC Part15, SubpartB, Class A
CE-EMC: EN 55032:2015+A1:2020; EN IEC 61000-3-2:2019+A1:2021; EN 61000-3-3:2013+A1:2019+A2:2021; EN 55035:2017+A11:2020; EN 50130-4:2011+A1:2014
CE-LVD: EN 62368-1:2014

Specificațiile sunt cele publicate de Dahua, cu etichetele traduse în română (preluate la 05.11.2026). Ce nu am tradus a rămas în engleză.

Documente oficiale

Denumiri și variante: NVR5432-EI (S0)

Modele din aceeași serie

Caută alt model